Pytania na egzamin

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 819
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pytania na egzamin  - strona 1

Fragment notatki:

Program z procedurą/funkcją i pętlą, podane x,y,z początkowe i napisać tylko jakie będą na końcu.
Napisać odpowiednią instrukcję CASE , która dla parametru a równego od 5 do 15 przypisze b wartość 1, dla a równego od 30 do 50 b=2, dla a 50 b=3. Dla pozostałych wartości a (1-4 i 15-29) ma nie robić nic. Chodziło głównie o to, zeby wiedzieć jak zrobić instrukcje pustą w tym wlasnie przypadku - po dwukopku w odp miejscu instrukcji case po prostu nie pisać nic.
Była pętla for, zamienić ją na while.
Napisać funkcję liczącą przyrost współrzędnych (lub chyba nawet samej tylko X). Oprócz zwykłego działania chodziło o to, żeby wiedzieć, że w program umie liczyć tylko cos z radianow i trzebabylo podany kąt zamienić w tej funkcji.
Napisać procedurę, która dane z pliku tekstowego przepisze do pliku zdefiniowanego xy.dat , przy czym plik jest typu g :
var g:file of record Nr:Word; X,y:Real; e nd; Napisać procedurę, która dane z pliku zdefiniowanego z.dat przepisze do pliku tekstowego z.txt , przy czym w jednym wierszu pliku tekstowego ma znaleźć się jeden numer i jedna wspólrzedna Z .
Napisać procedurę, które na ekranie monitora wypisze wszytkie numery punktów, współrzędne x,y (z pliku x,y.txt), z (z pliku z.dat). Jeśli nie ma wspólrzędnej z niech wpisze „ - ”.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz