Przykłady wyznaczania transmitancji - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 203
Wyświetleń: 1414
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Przykłady wyznaczania transmitancji - wykład - strona 1 Przykłady wyznaczania transmitancji - wykład - strona 2 Przykłady wyznaczania transmitancji - wykład - strona 3

Fragment notatki:

Przykłady wyznaczania transmitancji
Przykład 1. Obliczanie transmitancji operatorowej konkretnego układu Dany jest obwód pracy przekaźnika elektromagnetycznego jak na rysunku. Obwód ten zostaje zasilony skokowo napięciem u(t). Określić jak zmienia się prąd w obwodzie przekaźnika.
Układamy równanie określające sumę spadków napięć w obwodzie przekaźnika:
Wykorzystując własność transmitancji, że transformatę wyjścia, czyli odpowiedzi y(t) = i(s) znajduje się przez mnożenie transmitancji G(s) przez transformatę wejścia u(s), dla wymuszenia skokowego: Na podstawie analizy powyższego wzoru będącego również rozwiązaniem równania różniczkowego prąd i(t) zmienia się według krzywej inercyjnej. Przy zwiększaniu rezystancji R w obwodzie przekaźnika zmniejsza się stała czasowa układu powodując szybsze narastanie prądu i(t), a w konsekwencji zmniejszenie czasu przyciągania przekaźnika.
Przykład 2. Obliczanie transmitancji operatorowej konkretnego układu Dany jest układ RC jak na rysunku. Obliczyć transmitancję układu zakładając, że wielkością wyjściową jest napięcie na pojemności C.
Układamy układ równań na sumę spadków napięć w obwodzie i prąd kondensatora: Wykorzystując własność transmitancji, że transformatę wyjścia, czyli odpowiedzi y(s) = i(s) znajduje się przez mnożenie transmitancji G(s) przez transformatę wejścia u(s), dla wymuszenia skokowego : u(t) = k * 1(t), otrzymujemy: ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz