Przyjaciel środowiska naturalnego - zadanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 763
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Przyjaciel środowiska naturalnego - zadanie  - strona 1 Przyjaciel środowiska naturalnego - zadanie  - strona 2

Fragment notatki:


Czy jestem przyjacielem środowiska naturalnego? Dbanie o środowisko jest bardzo ważnym elementem mojego życia. Z tego też powodu zostałam członkiem organizacji WWF, która słynie z hasła: „chronimy przyrodę z ludźmi i dla ludzi”. Organizacja ta zrzesza ludzi, którym nie jest obojętny los naszej planety i stworzeń na niej żyjących. Niektóre z rezultatów ich działań to: nowe obszary chronione, w tym parki narodowe i krajobrazowe, lepsze prawo ochrony przyrody, więcej dużych drapieżników żyjących w naszym kraju. Ja sama także staram się na co dzień czynić małe kroki, aby nie niszczyć naszej planety. Postaram się je po krótce opisać.
W domu
Oszczędzam wodę poprzez dokładne dokręcanie kranu, a przy myciu zębów nigdy nie leci ona ciurkiem. I staram się brać prysznic, zamiast kąpieli. Zawsze gaszę zbędne światła w całym mieszkaniu, a także upominam o to znajomych, gdy ich odwiedzam. Kiedy gotuję używam przykrywek, aby oszczędzić gaz oraz energię i nigdy nie używam jednorazowych talerzy, ani kubków. Ponadto staram się wyrzucać śmieci do oznaczonych koszów, w których możliwa jest ich segregacje. Pierwszy z nich ma naklejkę „papier”, gdzie wyrzuca się odpady papierowe, a także tekturę, kartony, gazety, torby i worki papierowe, a także zeszyty, prospekty, czy foldery. Do takiego kosza nie wrzucam jednak papierów lakierowanych, czy powlekanych. Następny pojemnik oznaczony jest słowami „plastik, tworzywa sztuczne”, gdzie składowane są czyste opakowania plastikowe, a także kartony po mleku i napojach. Nie wrzuca się do niego natomiast opakowań po olejach i smarach, ani po substancjach chemicznych. Następny kosz oznaczony jest naklejką „szkło”. Do niego wrzucam słoiki i butelki szklane bez nakrętek, czy kapsli. Ostatni pojemnik to „metal”, gdzie lądują zgniecione puszki po napojach i konserwach, drobny złom żelazny i metale kolorowe, a także kapsle i zakrętki po słoikach. Jeżeli jednak chodzi o zużyte baterie, czy żarówki, staram się je w ramach możliwości zanosić do odrębnych punktów zbiórki.
Na zakupach
Nie używam plastikowych toreb, tylko biorę ze sobą na zakupy torby wielorazowego użytku. Staram się wybierać te produkty czyszczące, które ulegają biodegradacji, a także najbardziej energooszczędne urządzenia domowe. Ponadto nigdy nie kupuje egzotycznych zwierząt, a tym bardziej pamiątek z nich wykonanych!
Studia
Staram się drukować potrzebne mi materiały na obu stronach kartki papieru. Wysyłam e-maile, aby nie marnować papieru na listy, które i tak są mniej wygodną formą komunikowania się. Zużyte kartridże z drukarki zbieram i zanoszę do miejsca, w którym będą mogły być odpowiednio zutylizowane. Nie zostawiam włączonych sprzętów elektronicznych, jeżeli nie są mi one aktualnie potrzebne.
Pomoc zwierzętom
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz