Przesylanie danych procesowych w sieci Profibus DP

Nasza ocena:

3
Pobrań: 329
Wyświetleń: 1890
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Przesylanie danych procesowych w sieci Profibus DP - strona 1 Przesylanie danych procesowych w sieci Profibus DP - strona 2 Przesylanie danych procesowych w sieci Profibus DP - strona 3

Fragment notatki:

Jaros_aw Michalski. Notatka składa się z 9 stron.
Katedra Sterowania i Inżynierii Systemów Laboratorium Sterowników Programowalnych i Sieci Przemysłowych Sprawozdanie z ćwiczenia Temat
Przesyłanie danych procesowych w sieci Profibus DP - sterowanie zdalne. Rok akademicki
2011/2012 Data wykonania ćwiczenia
2011-11-07 Data oddania sprawozdania
2011-11-21 Termin zajęć
Poniedziałek 11:45 (tygodnie nieparzyste) Ocena
Skład grupy laboratoryjnej
Rok/semestr/grupa
Rok 4, Sem 7, gr A2 1. Cel ćwiczenia Celem ćwiczenia jest przesłanie danych ze sterownika w trybie Master do sterownika w trybie Slave i na odwrót, zintegrowanie z istniejącym systemem panelu operatorskiego i przedstawienie na nim stanu wejść i wyjść binarnych sterownika w trybie Master oraz sterownika w trybie Slave, a następnie umożliwienie zmiany stanu wyjść sterownika w trybie Master oraz w trybie Slave za pomocą panelu operatorskiego.
2.Przebieg ćwiczenia. 2.1. Zgodnie z instrukcją laboratoryjną oraz poleceniem prowadzącego skonfigurowano sterownik PLC S7-312IFM z modułem CP-342-5 (po prawej stronie stanowiska laboratoryjnego) do pracy z siecią Profibus DP w trybie Master oraz sterownik ET200S z modułem Profibus DP do pracy w sieci Profibus DP w trybie Slave. Konfiguracji dokonano w programie HWConfig, oba sterownik zostały skonfigurowane w jednym projekcie, zgodnie z wymaganiami komunikacji w sieci Profibus DP.
Konfiguracja sterownika PLC S7-312IFM - sterownik w trybie Master Konfiguracja sterownika ET200S - sterownik w trybie Slave 2.2 . Kolejnym etapem ćwiczenia było dokonanie wyboru trybu pracy sterowników oraz ustawienie parametrów sieci Profibus DP.
2.2 .1. W konfiguracji sterownika przyjętego jako Master, poprzez dwukrotne kliknięcie na moduł CP 342-5, otworzono okno właściwości sieci Profibus DP i ustawiono następujące parametry:
zakładka General - Properties- Parameters: ustawiono adres Mastera w sieci na 2 oraz wybrano istniejącą sieć PROFIBUS(1) z prędkością transmisji danych 1.5 Mb/s
zakładka Operating Mode - opcja DP Master: wybór trybu pracy sterownika jako Master
W oknie konfiguracji pojawiła się linia symbolizująca sieć Profibus DP Master System:
2.2 .2. W konfiguracji sterownika przyjętego jako Slave, poprzez dwukrotne kliknięcie na moduł MPI/DP, otworzono okno właściwości sieci Profibus DP.


(…)

… pracy sterownika jako Slave'a
2.3. W celu dodania sterownika w trybie Slave do sieci Profibus, w programie HWConfig z ikony Catalog według następującej ścieżki pobrano symbol stacji Slave:
PROFIBUS DP -> Configured Stations ->ET200S/CPU
i upuszczono na linię symbolizującą sieć. Spowodowało to pojawienie się okna połączenia:
Wybrano stację Slave i dołączono ją do sieci (przycisk Connect), co zostało…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz