Problematyką racjonalnego zarządzania zasobami środowiska naturalnego.

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 371
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Problematyką racjonalnego zarządzania zasobami środowiska naturalnego. - strona 1

Fragment notatki:

Podaj powody rosnącego zainteresowania problematyką racjonalnego zarządzania zasobami środowiska naturalnego we współczesnym świecie.
W poszczególnych krajach (choć w różnym stopniu), jak i w skali globalnej odczuwa się od pewnego czasu rosnące zagrożenie środowiska naturalnego gospodarczą działalnością człowieka.
Zjawiska klęski ekologicznej będące skutkiem postępującej degradacji wszystkich komponentów środowiska naturalnego nasilają się i globalizują (skutki degradacji sięgają bowiem poza granice państwa, w którym ona się dokonuje, dotykając wszystkich krajów, niezależnie od ich starań i ponoszonych wysokich nakładów na na rzecz ochrony środowiska).
Zmiany klimatyczne o trudno przewidywalnych skutkach, które dotykają (m.in. w postaci coraz groźniejszych: gwałtownych powodzi, wielkich pożarów lasów i silnych huraganów) wszystkich mieszkańców naszej planety.
Potrzeba analizowania i rozwiązywania problemów ekologicznych, ekonomicznych i społecznych w skali lokalnej, regionalnej, krajowej, międzynarodowej, jaki i globalnej, gdy dotyczą całej ludzkości.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz