Prawne otoczenie gospodarowania zasobami ludzkimi-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 567
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Prawne otoczenie gospodarowania zasobami ludzkimi-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

PRAWNE OTOCZENIE GOSPODAROWANIA ZASOBAMI LUDZKIMI
Równe szanse zatrudnienia Nie dyskryminowanie ze względu na wiek, płeć, kolor skóry, orientację seksualną, kobiet w ciąży, osób niepełnosprawnych, itp.
Wynagrodzenia i świadczenia Przestrzeganie norm (czasu) pracy, stawek uposażenia, stawek uposażenia za pracę w godzinach ponadwymiarowych, jednakowego opłacania kobiet i mężczyzn za tą samą pracę, zabezpieczenie dochodów emerytalnych pracowników (fundusze emerytalne), itp.
Stosunki pracownicze Przestrzeganie procedur, na mocy których pracownicy mogą zakładać związki zawodowe oraz prowadzenie negocjacji zbiorowych ze związkami zawodowymi.
Zdrowie i bezpieczeństwo Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, zapobieganie wypadkom przy pracy, badania okresowe, itp.
Nowe problemy prawne Molestowanie seksualne w pracy, nadużywanie alkoholu i narkotyków (obecnie w USA dąży się do uznania tych osób za upośledzone i przyznać im ochronę tak jak osobom upośledzonym), choroba AIDS.
Pierwsza decyzja, którą należy podjąć przy organizowaniu nowoczesnej funkcji personalnej, powinna zapaść na szczeblu strategicznym organizacji i dotyczyć wyboru modelu polityki personalnej.
Wyróżniamy dwa modele: sita i kapitału ludzkiego.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz