Prasa ekonomiczna-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 735
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Prasa ekonomiczna-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

PRASA EKONOMICZNA. SCHARAKTERYZUJ NA WYBRANYM PRZYKŁADZIE.
Stany Zjednoczone:
US News & World Report- Tygodnik ten powstał w 1948 roku, ale jego rodowód jest znacznie dłuższy, bowiem sięga 1926 roku kiedy to pojawił się The United States Daily publikujący dokumenty rządowe. Drogą późniejszych przekształceń i fuzji z innymi tytułami narodził się obecny magazyn ilustrowany o nieco większym formacie niż Time i Newsweek. W 1984 roku stał się on własnością potentata prasowego- Mortimera B. Zuckermana. Głównym założeniem pisma jest obiektywizm przedstawiania zdarzeń, zaś wiodącym tematem- sprawy ekonomiczne nie tylko Stanów Zjednoczonych. Nakład przekracza 2 miliony egzemplarzy
Wielka Brytania:
The Economist- Założony w 1843 roku, od lat cieszy się opinią prestiżowego magazynu o międzynarodowej renomie. Nakład przekracza 0.5 miliona egzemplarzy, a czytelnicy to wpływowi ludzie ze świata biznesu i polityki. Pismo jest własnością The Economist Newspapers Ltd. i jest najbardziej znanym i cenionym na świecie brytyjskim magazynem polityczno-informacyjnym o gospodarczym profilu. The Financial Times- Założony w 1888 roku. Wydawany na charakterystycznym papierze w kolorze łososiowym. Jednorazowy nakład przeciętny to około 300.000 egzemplarzy. jest liderem pośród europejskich gazet gospodarczych.
Francja:
l'Expansion- Założony w 1967 roku przez Jean-Louisa Servan-Schreibera i Jean Boissonat. Jest to ekskluzywne czasopismo w okazałej szacie graficznej, imponujące bogactwem informacji ekonomiczno-finansowych, a także poziomem swoich komentarzy.
Rosja:
Kommiersant Daily- Ukazująca się od 1992 roku gazeta codzienna, przede wszystkim poświęcona problematyce ekonomicznej. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz