Powodzenie innowacji - kierownictwo

Nasza ocena:

5
Pobrań: 21
Wyświetleń: 707
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Powodzenie innowacji - kierownictwo - strona 1 Powodzenie innowacji - kierownictwo - strona 2 Powodzenie innowacji - kierownictwo - strona 3

Fragment notatki:

POWODZENIE INNOWACJI Wprowadzenie. Sprawdzenie przygotowania sali wykładowej do zajęć
Sprawdzenie przygotowania studentów do zajęć
Wprowadzenie w problematykę tematu.
Ogólne wskazówki do zarządzania procesem innowacji. Rozpoznaj problem lub zagrożenie Powodzenie innowacji zazwyczaj przejawia się w obecności określonego problemu lub zagrożenia. Faktycznie, osiągnięcie powodzenia, gdy tylko istnieją sprzyjające okoliczności, a nie ma zagrożenia jest bardzo trudne. Dlatego jedynym przedsięwzięciem dla kierownika jest rozpoznać zagrożenie lub problem, przekonać ludzi w swym przedsiębiorstwie o potrzebie pośpiechu i ryzyka, a wobec tego o potrzebie śledzenia i wspierania innowacji.
Zapewnij najwyższy poziomu kierownictwa i wsparcia Powodzenie innowacji wymaga najwyższego stopnia kierowania. Prezydent korporacji, szef sztabu w wojsku lub prezes agencji jest zazwyczaj mimowolnie zaangażowany w przypadki powodzenia innowacji.
Kierownik przekonuje ludzi o istnieniu zagrożenia lub problemu, ustanawia grupy zaradcze (obronne), przydziela zasoby, zapewnia szkolenie młodych ludzi i kadry kierowniczej oraz (gdy to konieczne) przełamuje wewnętrzne i zewnętrzne opory. Ustala ofensywne cele, wykorzystując stan osobowy interweniuje w kluczowych punktach i skupia swoje zaangażowanie na kluczowych sprawach.
Ponieważ innowacje są procesem wieloletnim, kierownik musi także zagwarantować kontynuację wsparcia poprzez rozwój swojego następcy.
Przeprowadź analizy i podejmij badania Innowacje wymagają różnorodnych typów analiz w toku ich trwania. Obejmują one:
analizowanie zagrożenia lub problemu w celu przyjęcia rozwiązań;
planowanie i wdrożenie działań w celu osiągnięcia rozwiązań;
okresowe analizowanie postępu zmian;
sprawdzanie koncepcji i sposobów ich realizacji w celu ewentualnej ich modyfikacji udzielenia wsparcia stosownie do faktycznych sytuacji oraz w celu zebrania doświadczeń.
Analizy i wstępne badania udoskonalają zrozumienie, precyzują obszary problemowe i tworzą wsparcie członków danej organizacji. Organizacje osiągające powodzenie prowadzą szkolenia, wykorzystują stałe zasady współzawodnictwa i inne środki wsparcia. Ponadto, organizacje czerpią nauki z doświadczeń dobrych organizacji studiując ich sukcesy i załamania.
Rozwiń i zakomunikuj ogólną koncepcję innowacji Ogólna koncepcja opisuje z grubsza innowację i jej funkcjonowanie po pełnym jej wdrożeniu. Daje ogólny obraz, co umożliwia ludziom zrozumienie jaką drogą podążać, bez uszczegółowiania, aby nie krępować ich działań.
Koncepcja nie może być nastawiona na trwanie bez zmian od początku do końca procesu innowacji. Kierownicy i wspierający analizują i badają alternatywne sposoby rozwiązania problemu lub przeciwdziałania zagrożeniu.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz