Posiedzenie Rady Europejskiej - Informacja Europejska,

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 672
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Posiedzenie Rady Europejskiej - Informacja Europejska,  - strona 1

Fragment notatki:

Wydarzenia bieżące
2012.03.10
W dniach 01 - 02 marca bieżącego roku, odbyło się w Brukseli posiedzenie Rady Europejskiej, na którym obecni byli szefowie państw i rządów Unii Europejskiej. Jej głównym celem były obrady nad problemami polityki gospodarczej, zagranicznej, strefy Schengen, a także reelekcji przewodniczącego Rady Europejskiej - Herman Van Rompuy.
Na posiedzeniu Rady Europejskiej zostały omówione wszystkie kwestie, które zostały założone. Jeżeli chodzi o wynikające z obrad konkluzje, to zostało zatwierdzonych pięć priorytetów zawartych w rocznej analizie wzrostu gospodarczego opracowanej przez Komisję. Zajęli się działaniami, które należy przedsięwziąć w każdym kraju członkowskim, omawiana była kwestia wydarzeń tzw. arabskiej wiosny, oraz ustalone zostały tematy do podjęcia na zbliżające się posiedzenie grupy G - 20 i konferencję ONZ Rio+20. Podczas posiedzenia Rady Europejskiej, podczas rozmowy o kwestiach pozostałych, zadecydowano o przyznaniu Serbii statusu kraju kandydującego, a także wznowiono debatę o przystąpieniu Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen. Oprócz wymienionych decyzji, Rada Europejska wybrała ponownie Hermana Van Rompuy'a na przewodniczącego. Poza wyżej wymienionymi sprawami, Rada Europejska zajęła się nowym programem objęcia pomocą Grecji. W czasie dwudniowym obrad podpisano również Traktat o stabilności, koordynacji i zarządzaniu w unii gospodarczej i walutowej. Drugiego dnia posiedzeń, poruszono ogólną sytuację w strefie euro, oraz sposoby zaostrzenia nadzoru budżetów krajów członkowskich Unii Europejskiej będącej tym samym w strefie euro. 02 marca odbyła się też na konferencja prasowa na zakończenie posiedzenia Rady Europejskiej.
Więcej informacji na temat posiedzenia i jego postanowień można znaleźć na stronie Rady Europejskiej: http://www.european-council.europa.eu/council-meetings.aspx?lang=pl#1.
Kamila Król
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz