Okno połaciowe i tunelowe oraz rolety okienne

Nasza ocena:

3
Pobrań: 42
Wyświetleń: 616
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Okno połaciowe i tunelowe oraz rolety okienne - strona 1 Okno połaciowe i tunelowe oraz rolety okienne - strona 2 Okno połaciowe i tunelowe oraz rolety okienne - strona 3

Fragment notatki:

Okno połaciowe: Okno połaciowe - okno umieszczane w połaci dachu w celu oświetlenia pomieszczeń poddasza. Otwierane najczęściej przez obrót dookoła poziomej osi przechodzącej przez środek okna. Funkcjonalność:
Okna połaciowe można zastosować niemal w każdym dachu, którego nachylenie wynosi co najmniej 15 stopni. Wprawdzie nie zwiększają wysokości poddasza, ale oświetlają je skuteczniej niż lukarny.
Rozmieszczenie okien:
Okno połaciowe również powinno być osadzone w taki sposób, aby umożliwić kontakt wzrokowy ze światem zewnętrznym i to zarówno osobie stojącej, jak i siedzącej przy oknie. Umiejscowienie okna nie może też utrudniać jego otwierania i zamykania. Spełnienie tych warunków zależy od nachylenia połaci dachowej.
Konstrukcja: Okno połaciowe składa się ze skrzydła okiennego, ramy i specjalnego kołnierza uszczelniającego. Kołnierze są wykonane z niewymagającej konserwacji blachy aluminiowej i kompletowane z fartuchem pasującym do wszystkich rodzajów pokryć dachowych.
Okno tunelowe (świetlik tunelowy):
Stosowany w przypadku pomieszczeń, w których nie ma możliwości zamontowania okien, a zależy nam na doprowadzeniu do tych pomieszczeń światła dziennego. Świetlik tunelowy to elastyczna "rura", poprzez którą naturalne światło dzienne dochodzi do wskazanych miejsc. Wlot światła możemy montować na dachach nachylonych w zakresie 15 do 60 stopni. Odległość na jaką można transportować światło zależy od długości rury, może to być nawet ponad 2 metry. Na końcu świetlika wewnątrz pomieszczenia montowany jest zestaw rozpraszający światło i izolujący termicznie, wykonany np. z podwójnego szkła akrylowego. Instalacja świetlików tunelowych jest stosunkowo prosta i nie wymaga dużego zakresu robót przystosowawczych, nawet jeśli montujemy je w już gotowym budynku. Wystarczy przygotowanie otworów, montaż odpowiednich elementów na dachu i w suficie wewnątrz budynku, po czym połączenia tych elementów elastyczną rurą.
Rolety: na elewacji, we wnęce.
Rolety elewacyjne montowane są na elewacji budynku lub wnęce okiennej. Aluminiowy profil rolety zwijany jest do skrzynki umieszczonej na ścianie lub ościeży. Rolety tego typu mogą być montowane przed ociepleniem i otynkowaniem lub  już na wykończonych budynkach - bez ingerencji w konstrukcję budynku.
Rolety we wnęce Prawoskrętny montaż rolety we wnęce okiennej. Wymiary rolety równe wymiarom wnęki okiennej. Prowadzenie paska lub linki w profilu ramowym okna. Lewoskrętny montaż rolety we wnęce okiennej. Wymiary rolety równe wymiarom wnęki okiennej. Prowadzenie paska lub linki w profilu ramowym okna. ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz