Odszkodowanie ubezpieczeniowe

Nasza ocena:

4
Pobrań: 14
Wyświetleń: 511
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Odszkodowanie ubezpieczeniowe - strona 1

Fragment notatki:

17. ODSZKODOWANIE UBEZPIECZENIOWE
Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, które zaspokaja w pełnym zakresie roszczenia odszkodowawcze osoby poszkodowanej chyba, że umowa ubezpieczenia OC zakreśla w tym zakresie limity (w szczególności sumę gwarancyjną).
IN SOLIDUM
Odpowiedzialność sprawcy szkody i ubezpieczyciela OC względem poszkodowanego nie jest odpowiedzialnością solidarną (brak podstawy solidarności), lecz od odpowiedzialnością in solidum.
Wypadek ubezpieczeniowy w OC
Standardowo umowa ubezpieczenia OC obejmuje szkody będące następstwem zdarzenia, który miał
miejsce w okresie ubezpieczenia - bez względu na to kiedy szkody te powstały, ujawniły się i kiedy zostały zgłoszone (zasada act commited).
Jeżeli strony tak postanowiły, umowa ubezpieczenia OC może obejmować szkody powstałe w okresie ubezpieczenia (zasada loss occurrence) bez względu na to, kiedy miało miejsce zdarzenie, z którego szkoda wynikła.
Jeżeli strony tak postanowiły, umowa ubezpieczenia OC może obejmować szkody ujawnione w okresie ubezpieczenia (zasada loss manifestation) bez względu na to, kiedy miało miejsce zdarzenie, z którego szkoda wynikła.
Jeżeli strony tak postanowiły, umowa ubezpieczenia OC może obejmować szkody zgłoszone w okresie ubezpieczenia (zasada claims made) bez względu na to, kiedy miało miejsce zdarzenie, z którego szkoda wynikła.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz