Ocieplanie termoizolacyjną gliną spęcznioną - glińcem - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 420
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Ocieplanie termoizolacyjną gliną spęcznioną - glińcem - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

Ocieplanie termoizolacyjną gliną spęcznioną - glińcem
Surowcem do produkcji glińca jest glina ilasta. Gliniec jest czterokrotnie lżejszy od kruszyw naturalnych jest to materiał ognioodporny (klasa ognioodporności A) i mrozoodporny. Ujemne temperatury nie wpływają na zmianę jego właściwości, ponieważ uniemożliwia to zamknięta struktura porów. Gliniec cechuje się wysokim współczynnikiem przewodności cieplnej  wynoszącym 0,075W/mK, co sprawia że np. wykonana 18 - centymetrowa warstwa ocieplenia może zastąpić 10 - centymetrową warstwę styropianu.
ZASTOSOWANIE:
Glińcem można docieplać stropy żelbetowe monolityczne, stropy na belkach stalowych Kleina, stropy drewniane itp. Jest to odpowiedni materiał do docieplania istniejących stropów i podłóg drewnianych, zwłaszcza w obiektach zabytkowych. Gliniec polecany jest do ociepleń stropodachów wentylowanych i niewentylowanych zwłaszcza w budynkach z lat 60 i 70 gdzie do wypełnień przestrzeni w stropach powszechnie stosowano żużel, który ma niemal trzykrotnie większy ciężar objętościowy i blisko trzykrotnie gorszy współczynnik .
Gliniec dobrze nadaje się do izolacji pionowych ścian fundamentowych i piwnicznych, zarówno w budynkach nowo wznoszonych, jak i istniejących. Wykonana z niego obsypka ścian pełni funkcję izolacji cieplnej, przeciwwilgociowej, stabilizującej grunt i zabezpieczającej izolacje pionową ściany fundamentu. ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz