To tylko jedna z 2 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Obliczeniowa nośność grupy pali wg SGN.
Podstawowa zasada. Nośność fundamentów na palach należy obliczać przenosząc całe obciążenie fundamentu wraz z jego ciężarem własnym wyłącznie na pale, bez udziału oczepu zwieńczającego pale. Nośność grupy pali równa się sumie nośności pali pojedynczych, niezależnie od ich rozstawu, w następujących przypadkach:
- pale opierają się na skale,
- dolne końce pali są wprowadzone na głębokość co najmniej 1,0 m w zagęszczone grunty gruboziarniste oraz piaski grube lub grunty spoiste zwarte,
- pale wbijane są bez wpłukiwania w piaski zagęszczone lub średnio zagęszczone (dotyczy to również pali Franki, Vibro, Fundex).
W innych przypadkach należy postępować według zasad podanych w 3.2, 3.3, 3.4.
3.2. Wyznaczanie nośności grupy pali wbijanych w piaski luźne. W przypadku wbijania pali bez wpłukiwania w piaski luźne(dotyczy to również pali Franki,Vibro, Fundex) nośność pali w grupie równa się sumie nośności pali pojedynczych, gdy rozstaw między nimi r ł 4D. Gdy 3D Ł r
(…)
… są wyznaczone powierzchnią kołowego stożka ściętego, którego podstawa leży w płaszczyźnie poziomej przechodzącej przez dolny koniec pala, a tworząca jest nachylona do osi pala pod kątem a zależnym od rodzaju gruntu 3.4.2. Strefy naprężeń w gruntach uwarstwionych. W gruntach uwarstwionych granice strefy naprężeń w otoczeniu pala należy przyjmować zakładając, że tworząca stożka jest linią łamaną. Tworzącą należy…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)