Notatki negocjacje

Nasza ocena:

5
Pobrań: 784
Wyświetleń: 3353
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Notatki negocjacje - strona 1 Notatki negocjacje - strona 2 Notatki negocjacje - strona 3

Fragment notatki:

docx.

Notatka porusza m.in. takie zagadnienia, jak: pojęcia negocjowanie, negocjacja, cechy negocjacji, podział negocjacji, rodzaje negocjacji. Notatka zawiera również informacje takie jak: komunikacja niewerbalna,mechanizmy wpływające na pierwsze wrażenie, dystans i kontakt fizyczny, kanały komunikacji, forma korespondencyjna negocjacji, rodzaje miejsc prowadzenia negocjacji.

Dodatkowo notatka opatrzona jest rysunkami.

Notatka pozwoli na usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy z przedmiotu negocjacje. Pozwoli na przygotowanie się do zajęć i egzaminu.(…)


Jest to strefa, w którą może wkroczyć tylko osoba do której mamy zaufanie (przyjaciel, partner życiowy czasami rodzice), natomiast obecność innych osób może spowodować powstanie wobec nich negatywnych odczuć i chęć ucieczki bądź agresji. Jeżeli odsunięcie jest niemożliwe ludzie stwarzają tzw. „psychiczne bariery”, aby obronić się przed agresorem np. splecione ramiona, trzymany segregator itp.
Kultura europejska jest w zasadzie kulturą nie kontaktową, wyjątek to uściśnięcie ręki.
Strefa osobista - jest to sfera do której mogą się zbliżyć osoby znajome (koledzy, rodzina, znajomi). Często strefa osobista jest wyznaczona przy pomocy przedmiotów osobistych (paczka papierosów, komórka, laptop). Strefa socjalna - czyli osoby nieznajome lub takie z którymi utrzymujemy powierzchowny kontakt.
Strefa otwarta - pozostali…
… wystąpienia nieporozumień i błędnych interpretacji Mniejsze ryzyko podsłuchania rozmowy przez osoby trzecie
Wady:
Wysokie koszty związane z przygotowaniem spotkania (sala, poczęstunek, noclegi itp.)
Konieczność ustalenia terminu dogodnego dla wszystkich osób Większy nakład czasu i konieczność oderwania od innych zajęć
Mniejsza dyscyplina czasowa (możliwość pojawienia się nadmiernych dygresji)
Negocjacje…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz