nauka o przedsiębiorstwie hotel sprawozdanie

Nasza ocena:

5
Pobrań: 14
Wyświetleń: 700
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
nauka o przedsiębiorstwie hotel sprawozdanie - strona 1 nauka o przedsiębiorstwie hotel sprawozdanie - strona 2 nauka o przedsiębiorstwie hotel sprawozdanie - strona 3

Fragment notatki:


Nazwa - „Agroturystyka Promyczek" Siedziba - ul. Kwiatowa 20; 01-234 Zakopane Telefon - 48 12 534 64 39 Adres internetowy- www.Promyczekhotel.zakopane.pl Przedmiot działalności - usługi hotelarskie Struktura: Właściciel, 2 kierowników, 6 kucharek, 4kelnerki, 5sprzątaczek, 1 recepcjonistka, 3 bojów hotelowych, 2 organizatorów czasu, 1majster. oferta:
Agroturystyka „PROMYCZEK” to własność prywatna, założona i prowadzona przez Radosława Kowalskiego od lat 15. Budynek o powierzchni 3000m2, oferujemy ok. 100 miejsc noclegowych z wysokim standardem, w każdym pokoju znajduje się telewizor z kablówką, bardzo szybki bezprzewodowy i przewodowy internet, nowoczesny węzeł sanitarny, przystosowany także dla osób niepełnosprawnych. W ofercie hotelu jest restauracja hotelowa o wysokim standardzie, salki konferencyjne, salka do zabaw dla dzieci, sauna, obszerny plac zabaw dla dzieci (i nie tylko), goście hotelowi mają dostęp także do parkingu strzeżonego 24/h. Nasza kuchnia hotelowa może się pochwalić wysokim standardem, posiadamy wyspecjalizowaną kadrę z różnych stron świata, oferujemy kuchnie chińską, tajską, węgierską, śródziemnomorską, możemy pochwalić się także naszą polską kuchnią domową.
Hotel w współpracy z innymi instytucjami, organizuje dla klientów wycieczki krajoznawcze po szlakach i ścieżkach zdrowia. Wypożyczalnia rowerów, sprzętu turystycznego, w ogrodzie obok hotelu można odpocząć, znajduje się tam altanka z grillem i miejscem na ognisko. Blisko hotelu znajdują się szlaki i zabytki związane z miastem.
Cele
Strategiczne: Głównym celem naszej rodzinnej firmy jest rozbudowanie aktualnego ośrodka o nowe atrakcje do 2015 roku, oraz otworzenie nowego, ekskluzywnego ośrodka wypoczynkowego z 200 miejscami noclegowymi i całym kampusem rozrywkowym do końca 2019 roku.
Taktyczne: Wybudowanie basenu oraz jacuzzi i sauny przyczyni się do większego zainteresowania z strony turystów, ale i będzie wymagane powiększenie kadry do dodatkowych specjalistów, ratowników, opiekę medyczną.
Budowa nowego, ekskluzywnego ośrodka na razie jest odległym celem, niezbędne będzie sporządzenie całego planu finansowego który będziemy realizowali aby zaoszczędzić środki pieniężne na budowę oraz na zatrudnienie konkretnych specjalistów.
Operacyjne: Złożenie wniosku o dotacje unijne na budowę nowego ośrodka wypoczynkowego, oraz zaciągnięcie pożyczki w banku na rozbudowanie aktualnego ośrodka.
Analiza SWOT systemu informacyjnego organizacji
MOCNE STRONY SŁABE STRONY Specyficzny mikroklimat i malownicze krajobrazy

(…)

…(niedostateczna ilość sklepów, dróg)
Niskie zarobki społeczeństwa-bezrobocie
Rosnąca konkurencja
Pogarszający się stan dróg
Plan recepcji zakładu:
Struktura ogranizacyjna ośrodka:
CEL
Głównym celem naszej firmy jest udostępnienie bazy noclegowej i wypoczynkowej naszym klientom, konieczne jest meldowanie klientów do „książki meldunkowej”, baza danych właśnie temu ma służyć.
ZADANIA
- gromadzenie danych…
…:
- Dane osobowe:
Imię i nazwisko, datę urodzenia, numer dowodu osobistego/prawa jazdy, pesel, imiona rodziców, miejsce zamieszkania.
- Dane dotyczące meldunku:
Daty (od kiedy do kiedy będzie przebywał klient w naszym ośrodku) i numer pokoju w którym będzie przebywał.
OKREŚLENIE TABEL
RELACJE

... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz