Natryski - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 1176
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Natryski - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Natryski (polewania) Oddzielną i dość obszerną grupą kąpieli w obiektach SP A i wellness są kąpiele natryskowe, wśród których wyróżniamy: Prysznic wrażeń - to klasyczny prysznic wzbogacony o aromaterapię i koloroterapię, gwarantujący wyjątkowe doznania i stanowiący znakomite uzupełnienie dla kompleksu saunowego. Procedura kąpieli może składać się np. z trzech części. Pierwsza nazywana " deszczem arktycznym' " - to strumień zimnej wody, któremu towarzyszy kolor zielony i orzeźwiający zapach. Druga nazywana " deszczem tropikalnym " - to ciepły natrysk, któremu towarzyszy czerwona poświata i zapach egzotycznych owoców. Ostatnim doznaniem może być " bryza polarna " - zimna mgiełka delikatnie spływająca na ciało, której towarzyszy kolor niebieski i orzeźwiający zapach mięty. Kolory, zapachy, temperatura wody, jak i stopień rozproszenia strumienia mogą być dowolnie modyfikowane. Kabiny, w których znajduje się prysznic wrażeń, mogą być zaprojektowane w dowolnym design pasującym do charakteru obiektu. Kształt kabiny to na ogół tzw. ślimak. Prysznic kubełkowy - to zawieszony ponad głową, automatycznie napełniający się zimną wodą kubeł. Wodą polewamy się, pociągając na przykład za łańcuch lub sznur, powodując przechylenie się kubła. Może on również opróżniać się samoczynnie po napełnieniu. Umieszcza się go w części saunowej w bezpośrednim sąsiedztwie sauny i używa dla schłodzenia ciała po seansie w saunie. Deszczownica - jest natryskiem imitującym opady deszczu. W opcjach dostępna jest kurtyna deszczu lub efekt mgły. Dodatkowo może mieć funkcje aromaterapii i chrornoterapii.
Prysznic VICHY - służy do wodnego masażu ciała. Spotyka się urządzenia (łóżka do zabiegów wodnych) dedykowane do tego typu zabiegów, jak również urządzenia, głównie kapsuły, których jedną z funkcji jest prysznic Vichy. Głowice (dysze) natrysku są umieszczone na wysięgniku ponad stołem. Każda z głowic prysznica jest regulowana, co umożliwia ustawienie strumienia wody w pożądanym kierunku. Zmieniająca się temperatura i ciśnienie wody, a także sposób i kąt natrysku zapewniają klientom wyjątkowe orzeźwienie. Wodę wzbogacić można olejkami odżywczymi i eterycznymi. Bicze szkockie - są rodzajem hydromasażu, który wykonuje się skupionym bądź wachlarzowatym strumieniem wody, stosując na przemian natrysk deszczowy i kolczasty. Strumień wodny, tzn. jego rodzaj, siłę, szerokość oraz temperaturę, można dowolnie regulować w trakcie zabiegu. Z reguły przez pierwsze 1-2 minuty stosuje się wodę o temperaturze 40°C, potem przez ok. 20-30 sekund wodę o temperaturze 20°C lub niższą. Zabieg w takim układzie można powtórzyć dwa lub trzy razy. Szybkie zmiany temperatury wody i siły strumienia wpływają pobudzająco na krążenie krwi. Bicze szkockie oprócz działania termicznego mają silne działanie mechaniczne (masujące). Stosowane są w terapii anycellulitowej, wspomagają przemianę materii.

(…)

…, wspomagają przemianę materii. Przeciwwskazaniami są między innymi miażdżyca tętnic, żylaki, nadciśnienie tętnicze, popękane naczynka i podeszły wiek. …
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz