Moment dewiacji jednorodnego prostokąta - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 994
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu

Fragment notatki:

Moment dewiacji jednorodnego prostokąta o bokach a i b w układzie współrzędnych, którego osie pokrywają się z bokami prostokąta. Momentem odśrodkowym (dewiacji, zboczenia) ciała względem dwóch prostokątnych płaszczyzn nazywamy granicę sumy iloczynów mas elementów ciała przez odległości tego elementu od danych płaszczyzn. Podać aksjomaty mechaniki klasycznej.
Aksjomaty mechaniki klasycznej to trzy prawa Newtona:
I prawo - punkt materialny, na który nie działa żadna siła lub działają siły równoważące się, pozostaje w spoczynku lub w ruchu jednostajnym prostoliniowym.
II prawo - przyspieszenie punktu materialnego ma wartość proporcjonalną do wartości siły działającej na ten punkt i ma kierunek tej siły.
III prawo - siły, które wywierają na siebie dwa punkty materialne są równe co do wartości, są skierowane wzdłuż prostej łączącej te punkty oraz zwrócone przeciwnie. Prawo zmienności pędu punktu materialnego i jego zastosowanie. Iloczyn wektora prędkości i masy nazywamy pędem punktu materialnego. B=mv. Prawo pędu w postaci różniczkowej może służyć do układania różniczkowych równań ruchu na równi z drugim prawem Newtona. W przypadku siły stałej prawo pędu pozwala na szybkie rozwiązanie szczególnych zadań dynamiki bez konieczności pełnego rozwiązywania równań ruchu. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz