Modele klimatyzatorów stacjonarnych - omówienie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 357
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Modele klimatyzatorów stacjonarnych - omówienie  - strona 1 Modele klimatyzatorów stacjonarnych - omówienie  - strona 2

Fragment notatki:

Modele klimatyzatorów stacjonarnych
Klimatyzatory typu split
Klimatyzatory ścienne. To najpopularniejsze z klimatyzatorów typu split. Montuje się je najczęściej na ścianie pod sufitem. Mają zgrabną obudowę i niedużą moc - są przeznaczone do niewielkich pomieszczeń. Producenci prześcigają się w projektowaniu oryginalnych i ładnych jednostek wewnętrznych: można kupić nawet urządzenie z zamontowanym lustrem lub w formie obrazu. Klimatyzatory przysufitowo-przypodłogowe. Są tak skonstruowane, że mogą być montowane zarówno pod sufitem, jak i przy podłodze - pod oknem. Każda z tych możliwości ma zalety i wady. Jeśli umieścimy klimatyzator w pozycji pionowej pod parapetem, zablokujemy napływ gorącego powietrza z zewnątrz (podobne zjawisko dotyczy montowanych pod parapetem grzejników, które odcinają napływ zimnego, a nie gorącego powietrza). Obracając klimatyzator do pozycji poziomej uzyskujemy klimatyzator podstropowy. Chociaż jego montaż jest utrudniony, warto pokonać tę trudność, bo klimatyzator ten bardzo dobrze miesza powietrze ochłodzone z gorącym, a my dzięki temu nie będziemy narzekać na zimne powiewy. Powietrze będzie równomiernie rozprowadzane po suficie, najpierw „przyklejone” do stropu, będzie łagodnie opadać, rozpraszając się i ochładzając gorące powietrze. W ten sposób następuje bardzo dokładne wymieszanie powietrza ciepłego z zimnym. Jeżeli mamy pokój z sufitem podwieszanym, możemy zamontować klimatyzator kanałowy lub kasetonowy. Klimatyzatory kasetonowe. Ułatwiają racjonalne rozplanowanie powierzchni użytkowej, bo nie zajmują miejsca ani na podłodze, ani na ścianie. Są przeznaczone zwłaszcza do pomieszczeń wyższych niż standardowe. W zależności od modelu ciepło rozpływa się równomiernie w 1, 2, 3 lub 4 kierunkach. Najlepsze są takie, w których powietrze wypływa w czterech kierunkach, wtedy zimne miesza się równomiernie z ciepłym i gdy do nas dociera, ma już odpowiednią i wyrównaną temperaturę. Klimatyzatory kanałowe. Wbudowuje się je w strop, dzięki czemu w pomieszczeniu widać tylko kratki, którymi powietrze napływa do wnętrza, a nie całe urządzenie.
Klimatyzatory kasetonowy (a) i kanałowy (b) przeznaczone są do montażu w suficie podwieszanym. Dzięki temu są praktycznie niewidoczne w pomieszczeniu (fot. Klima-Therm)
 
 Klimatyzator stacjonarny typu split składa się z dwóch części - jednostkę wewnętrzną montuje się na ścianie w pomieszczeniu, jednostkę zewnętrzną w dowolnym miejscu na zewnątrz domu
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz