Metalurgia metali nieżelaznych - zadania

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 1687
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Metalurgia metali nieżelaznych - zadania - strona 1 Metalurgia metali nieżelaznych - zadania - strona 2

Fragment notatki:


1 TERMIN: 1. Uszeregować metale rosnąco ze względu na napięcie i podać te napięcia. 2. Produkty procesu konwertorowania. 3. Opis, cel procesu konwertorowania Proces konwertorowania polega na utlenianiu kamienia miedziowego Cu-Fe-S, co w konsekwencji prowadzi do otrzymania miedzi blister. W większości przypadków konwertorowanie przeprowadza sie w obrotowym konwertorze, w którym kąpiel przedmuchuje sie powietrzem lub powietrzem wzbogaconym w tlen. Powietrze wprowadza sie do kąpieli za pomocą dysz.
Głównymi materiałami wsadowymi do procesu konwertorownia są: ciekły kamień miedziowy, topniki, powietrze i tlen. Oprócz tego do konwertorów dodaje sie zawroty, które składają sie ze skrzepłego kamienia, a także złom miedzionośny lub koncentrat.
Ciepło potrzebne dla tego procesu pochodzi w całości z reakcji utleniania żelaza i
siarki. 4. Co dodajemy do elektrolitu w rafinacji miedzi. POWIETRZE do kąpieli w fazie utleniania, a w fazie redukcji mieszaniny oleju i pary/powietrza (np. ropa naftowa z parą wodną 5. Piec szyb owy 6. Konwertor  7. Odsrebrzanie, odtałowanie, odarsenowanie (rafinacja ołowiu) 8. Napięcie, natężenie, temp. w rafinacji ołowiu podać wartości 9. Reakcje w piecu Dorschla. 10. reakcje elektrodowe aluminim 1 TERMIN: 1. Uszeregować metale rosnąco ze względu na temperature topnienia (podac temp) 2. Produkty procesu konwertorowania miedzi. • miedz blister, która jest następnie rafinowana;
• Żużel fajalitowy zawierający znaczne ilości miedzi, która musi być odzyskana,
aby żużel mógł być zwałowany;
• gazy, z których odzyskuje sie ciepło, pyły i SO2, przerabiany w fabryce kwasu
siarkowego.
odpady zwrotne jakimi sa rozpryski z gardzieli i top zarastajacy króciec i komore odciagowa konwertora 3. Dlaczego elektrolize Al przeprowadzamy w rozpuszczonej soli?   W szeregu napięć metale lekkie są najbardziej elektroujemne i nie można ich
wydzielać z roztworów wodnych ich soli za pomocą elektrolizy, gdyż na
katodzie wydziela się wodorotlenek tych właśnie metali.
Wskutek tego metale te mogą się wydzielać w stanie wolnym(czystym) jedynie
z elektrolitów nie zawierających jonów wodoru . 4. W czym przeprowadzamy proces prazenia piece fluidyzacyjne taśmy prażalnicze Dwight - Lloyd piece zawiesinowe 5. Piec szybowy 6. Piec wahadlowo-obrotowy 7. Odsrebrzanie, odbizmutowanie, odarsenowanie (rafinacja ołowiu) 8.  9. Reakcje w piecu ISP. 10. reakcje elektrodowe aluminim ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz