Maszyny - budowa transformatora trójfazowego

Nasza ocena:

3
Pobrań: 224
Wyświetleń: 1925
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Maszyny - budowa transformatora trójfazowego - strona 1

Fragment notatki:



Pytania poruszają zagadnienia takie jak: budowa transformatora trójfazowego, zasada działania transformatora trójfazowego, wyznaczenie przekładni napięciowej transformatora trójfazowego, zwarcie laboratoryjne i eksploatacyjne, ch-ki teoretyczne prądu, ch-ki zewnętrzne transformatora.

1. Budowa transformatora trójfazowego 2. Zasada działania transformatora trójfazowego3. Podać definicję i sposób wyznaczenia przekładni napięciowej transformatora trójfazowego. 4. W jaki sposób i w jakim celu wykonuje się pomiary w stanie jałowym transformatora?Celem próby stanu jałowego jest wyznaczenie strat w rdzeniu (żelazie) oraz prądu stanu jałowego transformatora. Pomiary wykonuje się zasilając uzwojenie pierwotne napięciem z autotransformatora, podnosząc napięcie od 320  V do 400 (co 20 V), przy założeniu sinusoidalnego napięcia w sieci zasilającej o częstotliwości 50 Hz.
5. Przedstawić ch-ki teoretyczne prądu, mocy i współczynnika mocy w stanie jałowym transformatora.
6. Wyjaśnić różnicę pomiędzy zwarciem laboratoryjnym i eksploatacyjnym.7. W jaki sposób i w jakim celu wykonuje się pomiary w stanie zwarcia transformatora?8. Podać definicję i sposób wyznaczenia napięcia zwarcia transformatora trójfazowego.
9. Przedstawić ch-ki teoretyczne prądu, mocy i współczynnika mocy w stanie zwarcia transformatora.10. W jaki sposób i w jakim celu wykonuje się pomiary w stanie obciążenia transformatora?11. Zdefiniować pojęcie zmienności napięcia transformatora trójfazowego.Zmienność napięcia wtórnego zależy nie tylko od wartości prądu obciążenia, ale i od jego charakteru czyli współczynnika mocy cos fi2. zmienność tego napięcia może być w przybliżeniu wyznaczona w oparciu o uproszczony schemat zastępczy obciążonego transformatora.12. Przedstawić ch-ki zewnętrzne transformatora dla różnych rodzajów obciążenia.


(…)

… się zasilając uzwojenie pierwotne napięciem z autotransformatora, podnosząc napięcie od 320  V do 400 (co 20 V), przy założeniu sinusoidalnego napięcia w sieci zasilającej o częstotliwości 50 Hz. 5. Przedstawić ch-ki teoretyczne prądu, mocy i współczynnika mocy w stanie jałowym transformatora. 6. Wyjaśnić różnicę pomiędzy zwarciem laboratoryjnym i eksploatacyjnym. 7. W jaki sposób i w jakim celu wykonuje…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz