Logistyka - aspekty logistyki, omówienie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 679
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Logistyka - aspekty logistyki, omówienie - strona 1

Fragment notatki:

AKTYWNY I INTEGRACYJNY ASPEKT L O GISTYKI - Przejawia się on w jej funkcji koordynacyjnej przenikającej podst. klasyczne sfery funkcjonalne przeds. i cały proces gospodarowania. CAŁKOWITE KOSZTY LOGISTYCZNE - Równoczesne uwzględnienie wszystkich istotnych z pkt. widzenia procesu decyzyjnego , kosztów logistycznych. Koszty logistyczne w handlu kształtują się na znacznie niższym poziomie niż koszty logistyczne w sferze zaopatrzenia i zbytu przeds. przemysłowych. DECYZJE STRATEGICZNE - Kształtowanie zintegrowanych struktur log. w przeds. oraz określenie odp. strategii logistyczno-marketingowych Dystrybucja - zorientowana na osiąganie zysku działalność obejmująca planowanie, realizację i kontrolę fizycznego przepływu materiałów i finalnych produktów z miejsca pochodzenia (produkcji) do miejsca ich zbycia. Celem jej jest zarządzanie łańcuchem dostaw. Funkcja logistyki polega na koordynacji działalności dostawców, agentów ds zakupów, kadr odpowiedzialnych za marketing, uczestników kanałów dystrybucji i klientów.
DYSTRYBUCJA FIZYCZNA - Materialna (fizyczna) strona dystrybucji rozumianej jako faza zamiany towarowej ( zbyt, sprzedaż w przeds. prod.)
DZIAŁ LOGISTYKI - skupia wszystkie najważniejsze funkcje log. oraz kompetencje w zakresie organ. i zarządzania procesami log. wystepuje hierarchicznie obok innych podst. działów jako samodzielna jednostka organizacyjna. Powstanie działu prowadzi do zmiany i przemieszczenia zadań i kompetencji w ramach całej struktury org. przeds
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz