Kształtowanie systemów logistycznych - pyt. 11

Nasza ocena:

3
Pobrań: 161
Wyświetleń: 1505
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kształtowanie systemów logistycznych - pyt. 11 - strona 1

Fragment notatki:

Efekt decentralizacji konfekcjonowania Analizy efektywności decentralizacji procesów konfekcjonowania zaleca się wykonywać (w ramach kształtowania i wymiarowania procesów przepływu materiałów w systemie logistycznym zakładu) wtedy gdy:
projektuje się nowe zakłady przemysłowe,
planuje się intensyfikację produkcji w zakładzie.
W pierwszym przypadku decentralizacja procesów konfekcjonowania będzie wynikiem geograficznego badania popytu. Lokalizacja stref konfekcjonowania oraz ich wydajność będą wynikać z tych badań. Najczęściej w obszarze centralnego wytwarzania planuję się strefę konfekcjonowania, która zaspokoi potrzeby regionu w którym znajduje się wytwórnia.
W drugim przypadku strefy komisjonowania, wynikające ze wzrostu produkcji będą lokowane w istniejących i nowych obszarach dystrybucji.
W obydwu przypadkach analizy takie dokonywane są przez służby logistyczne zakładu wzmocnione pracownikami z działów głównego technologa i marketingu.
W przypadkach skomplikowanych procesów konfekcjonowania (np. farmacja, chemia, elektronika) ważnym kryterium będzie dostępność fachowych pracowników oraz warunki ekologiczne.
dystrybutora (D(),
^Konf-Di ~ roczne koszty konfekcjonowania u i-tego dystrybutora.
Można również takt efekt obliczyć przy użycie miernika użytkowego -pracochłonności sprowadzonej procesu przekształcania strumienia wyrobów ze względu na postać (hoboki i blistry) oraz przestrzeń (wytwórca i dystrybutor).
gdzie: Kgonf_w - roczne koszty konfekcjonowania w obszarze produkcji
(W)f Ktpbwk d ~ roczne koszty transportu konfekcjonowanych wyrobów z wytwórni do magazynu I-tego dystrybutora w opakowaniach handlowych,
KrPHw —roczne koszty transportu wyrobów w opakowaniach przemysłowych
z wytwórni do strefy kornisjonowania i-tego dystrybutora (Di).
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz