Konspekt zajęć gier i zabaw

Nasza ocena:

3
Pobrań: 77
Wyświetleń: 3003
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Konspekt zajęć gier i zabaw - strona 1 Konspekt zajęć gier i zabaw - strona 2 Konspekt zajęć gier i zabaw - strona 3

Fragment notatki:

KONSPEKT ZAJĘĆ GIER I ZABAW Prowadzący: Data: Miejsce: sala XII Czas trwania: 45 min Sprzęt: 30 piłeczek tenisowych, po 8 szarf w czterech kolorach, 15 pachołków, 12 obręczy, 8 kółek ringo, kosz, 30 piłek gumowych, 30 woreczków, papierowe kuleczki
Rodzaj zabawy Opis Czas trwania Wskazówki organizacyjno-metodyczne 1. Zabawa bieżna.
„Zbierz kuleczki” Dzieci stoją grupami w szeregach na rogach wyznaczonego kwadratu. Na sygnał każdy z drużyny biegnie po jedną kuleczkę, zabiera ją, po czym zanosi do szarfy ułożonej na podłodze. Następnie biegnie po następną, itd. aż wszystkie kulki zostaną zebrane. Na koniec prowadzący liczy zebrane kulki i wskazuje drużynę zwycięską. Odmiana I. Ustawienie podobne, a różnica polega na tym, że na trasie ustawia się jeszcze 1 lub 2 pachołki, które w czasie wyścigu należy ominąć z prawej i na zmianę z lewej strony.
Odmiana II. Ustawienie i przebieg wyścigu podobne są jak w odmianie I, a różnica polega na tym, że pachołki trzeba ominąć dookoła nich nie przerywając prowadzenia piłki.
4'
Prowadzący zwraca uwagę czy uczniowie nie oszukują i zabierają tylko jedną kuleczkę. Wygrywa zespół, który uzbiera jak najwięcej kuleczek. Prowadzący wyznacza osoby do złożenia sprzętu na miejsce. Ćwiczący ustawiają się w jednym szeregu za linią końcową, za prowadzącym.
2. Zabawa rzutna.
„ Dogoń woreczek” Ćwiczący podzieleni są na grupy w różnych kolorach szarf. Prowadzący stoi na linii końcowej boiska z koszem z woreczkami, za nim uczniowie gotowi do wyścigu po woreczek. Prowadzący rozsypuje woreczki na boisku, po czym ustawia kosz na miejscu. Za woreczkami wybiegają dzieci, każdy chwyta woreczek i zatrzymuje się z nim w miejscu, w którym go znalazł. Dzieci po kolei od prawej strony rzucają do kosza. Odmiana I. Ustawienie podobne, a różnica polega na tym, że rzucamy woreczek stojąc tyłem do kosza.
Odmiana II.
Ustawienie podobne, a różnica polega na tym, że rzucamy woreczek stojąc tyłem do kosza z pomiędzy nóg.
3'
Ćwiczący zbierają woreczki, które nie zostały wcześniej trafione i wrzucają do kosza, po czym ustawiają się w rzędach na wyznaczonej linii. Wygrywa drużyna w której było najwięcej celnych rzutów. 11. Zabawa skoczna.
„Dodajemy skoki” ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz