To tylko jedna z 2 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
KONSPEKT LEKCJI KOSZYKÓWKI Temat: doskonalenie podań i chwytów w trójkach Miejsce: Sala gimnastyczna
Klasa: IV Ilość uczestników: 16 osób
Czas trwania: 45 min.
Przyrządy: piłki do koszykówki , stojaki, szarfy.
Cele główne lekcji: Motoryczność: zwinność, szybkość reakcji, koordynacja ruchowa
Umiejętności: podania w miejscu Wiadomości: z zakresu gry oraz wykorzystania podań w grze
Akcent wychowawczy: współpraca, rywalizacja, dokładność
Tok Lekcji Zadania szczegółowe Dozowanie Uwagi organizacyjno-me todyczne 1. Zorganizowanie grupy.
Zbiórka.
Powitanie.
Sprawdzenie obecności.
2 min
dwuszereg
2. Nastawienie do aktywnego udziału w zajęciach.
Podanie tematu lekcji.
Omówienie tematu.
2 min
- omówienie jak ważne są podania dla efektywnej gry
3.Rozgrzewka.
Zabawa ożywiająca „Strzelec”- jeden z ćwiczących zostaje strzelcem i posiada piłkę. Ma za zadanie dotknąć piłką innych ćwiczących. Jeżeli kogoś dotknie to ta osoba staje się również strzelcem i może podawać piłkę drugiemu strzelcowi. Zabawa trwa dopóki wszyscy uczestnicy nie zostaną strzelcami.
Ćwiczenia w miejscu w parach - piłka na parę
odległość na szerokość boiska do koszykówki - podania zza głowy, sprzed klatki i tyłem
pary ustawiają się plecami do siebie w odległości 0.5 - 1 m i wykonują podania raz nad głową raz pod nogami
pary ustawione są w przysiadzie - jeden „chodzi” wokół drugiego i podają sobie piłkę. Zmiana ról
pary ustawione bokiem do siebie w odl. paru metrów. Jeden z ćwiczących podaje do drugiego ręką zewnętrzną przez skłon w bok piłkę nad głową do partnera
pary na czworakach toczą piłkę głowami do siebie
jeden z pary leżenie przodem, drugi przetacza piłkę pod klatką piersiową leżącego, a ten musi w odpowiednim czasie ją podnieść
pary leżą tyłem głowami do siebie, trzymając się za ręce. Jeden z pary trzyma piłkę między NN. Równocześnie unoszą NN do leżenia przewrotnego i przekazują sobie piłkę nogami.
pary stoją plecami do siebie - podanie piłki do partnera poprzez skręty T
podpór leżąc przodem naprzeciwko siebie, RR na piłce. Równoczesny wznos PR i LN - wytrzymanie 3 sek. i zmiana.
jeden z pary robi klęk podparty, a drugi z piłką w rękach przeskakuje nad nim w prawo i w lewo. Zmiana
3 min
(…)
… do aktywności i samodzielnej pracy
1. Zachęcenie do pójścia z rodzicami na salę gimnastyczną lub boisko do koszykówki.
1 min.
Technika:
Postawa zawodnika przy wykonaniu podania z miejsca : podający stoi w małym wykroku, stopy ustawione równolegle, palce skierowane dośrodkowo. Szerokość rozstawienia stóp nieco więcej niż szerokość bioder. Ciężar ciała równomiernie rozłożony na obie kończyny dolne…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)