Inwestycje -opracowanie

Nasza ocena:

5
Pobrań: 966
Wyświetleń: 2380
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Inwestycje -opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

INWESTYCJE W jakie aktywa inwestować? Liczba możliwości inwestycyjnych jest bardzo duża
Często projektów (propozycji) jest więcej niż środków
Przesłankami do generowania pomysłów są impulsy płynące z 2 obszarów : Z samej firmy :
Konieczności inwestycyjne
Możliwości (można coś zrobić) Np. dziedziniec UE zamknąć szklanym dachem i dostosować dla studentów Umiejętności
Pomysły Otoczenie :
Sposobności inwestycyjne pojawiające się w otoczeniu
Firma powinna wybierać takie projekty, które w długim okresie przyniosą wzrost jej wartości - długofalowy wzrost wartości firmy
Wybór projektów nie może być przypadkowy Jak inwestować? (Jakie stosować rozwiązania?) Inwestycje nie są robione same dla siebie, poprzez ich realizację realizuje się cele Jak zrealizować cel - jeżeli nie da się uniknąć inwestycji to jakie wybrać rozwiązania? Rozwiązania są sformułowane na 2 etapach są to : Przygotowanie studium wykonalności projektu ( feasibility study, f-study ) - dokument zawierający całą koncepcję inwestycji, na jej postawie podejmuje się decyzję czy inwestować czy nie
Zaleca się, aby zawierało wariantowe rozwiązania, - przez co jest to bardzo kosztowny dokument (nawet kilka % wartości kosztorysowej inwestycji) Projekt budowlany (architektoniczno-budowlany) Kiedy inwestować? (Kiedy podjąć inwestycję a kiedy ma być gotowa?) Dlaczego termin podjęcia i realizacji inwestycji jest taki ważny?
Wynika to z wymagań rynku - trzeba osiągnąć cel Stan techniczny majątku może decydować o inwestycji Np. awaria pieca hutniczego mogłaby wywołać przestój i straty Atrakcyjność rynkowa projektów Np. moda na hula-hop Pensjonat nad Bałtykiem trzeba oddać w maju a nie we wrześniu, (bo wtedy się nie traci sezonu) Jak dezinwestować (deinwestować)? Które obszary działalności w przedsiębiorstwie wieloobszarowym są takie, że nie nadają się do tego żeby w nie inwestować?
Obszary ze strategicznego punktu widzenia nieopłacalne Budżetowanie kapitału - jest to wielofazowy proces, którego podstawowym ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz