Instytucje - Dyrektywa 1083/2006

Nasza ocena:

5
Pobrań: 21
Wyświetleń: 1099
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Instytucje - Dyrektywa 1083/2006 - strona 1

Fragment notatki:

19.10.2012
Dyrektywa 1083/2006
Art. 57
 Trwałość operacji. Jest ograniczony czas i profil działania, których nie można przekroczyć. Wymóg trwałości jest zawarty w konkursie. Ale w ogóle nie musi go być.  System zarządzania i kontroli. Kryterium legalności, kryterium gospodarności. Kontrola jest oddzielna od zarządzania. Weryfikacja wydatków. Wiarygodny, skomputeryzowany system rachunkowy i księgowości. Tam wszystko zapisujemy, jeśli chodzi o projekt.
 Audyt funkcjonowania systemów. Prawidłowość funkcjonowania instytucji jako systemu. Sprawdzenie, czy nadzór coś robi, czy też jest nieskuteczny. Nie legalność, a skuteczność działania rożnych elementów organizacji, jawny podział kompetencji. W PAŃSTWIE CZŁONKOWSKIM:
 Instytucja zarządzająca. Podmiot odpowiedzialny za fundusze w skali kraju.  Instytucja certyfikująca. Potwierdza wiarygodność poniesionych wydatków. W Polsce jest to Departament Instytucji Certyfikującej  Instytucja audytowa w Polsce: Generalny Inspektor Kontroli Służbowej  Instytucje pośredniczące I i II stopnia. Organizacja konkursów, wybierania projektów, rejestracja wydatków. KOMISJE:
 Informacja i promocja w państwie członkowskim. W widocznych miejscach muszą być naklejki ,,finansowane z funduszu". Poza tym billboardy i reklamy  Korekty finansowe, zwrot środków w związku z nieprawidłościami. Ustawa o zasadach polityki rozwoju
 Nie dotyczy tylko funduszy, ale też krajowych programów rozwoju  Polityka rozwoju - zespół pozarządowych działań w celu... (Art. 2) ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz