Egzamin 2009 - Wartość księgowa

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 560
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Egzamin 2009 - Wartość księgowa - strona 1

Fragment notatki:

Grupa żółta
 
1.Ocen powiazania miedzy punktem krytycznym a ksiegowym progiem rentownosci.
2.Przedsiebiorstwo w okresie t1 zwiekszylo w stosunku do okresu t0: zapasy, naleznosci, zobowiazania, kredyty dlugoterminowe. W jaki sposob znajdzie to odzwierciedlenie w przeplywach pienieznych?
3.Nastapil wzrost Kapitalu Obrotowego, spadek relacji zysku netto do zysku operacyjnego oraz spadek stopy zysku. Ocen sytuacje.
4.Tresc i cel zlotej zasady finansowej i bilansowej
5.Ocen czynniki decydujace o spadku przeplywow pienieznych z dzialalnosci operacyjnej.
6.Podstawy konstrukcji i sposob wykorzystania srodkow w ocenie przeplywow pienieznych.
7.Sposob oceny wykorzystania srodkow w bilansie ruchu.
8.Zwiazek miedzy zyskiem operacyjnym a nadwyzka operacyjna.
9.Czym roznia sie rezerwy kapitalowe od rezerw na zobowiazania i w jaki sposob uwzglednia sie je w roznych obszarach analizy finansowej
10.Zwiekszyl sie udzial amortyzacji w srodkach pienieznych z dzialalnosci operacyjnej. Ocen sytuacje.
ja miałam różową i było bardzo podobne do testu z z 01.02.2008 tylko 7,9 i 10 dopisałam. tylko tymi trzema się różniło :) 1.Jakie obszary ryzyka można ocenić wykorzystując pozycje bilansowe? 2. Oceń powiązania miedzy CKG a zmianami przepływów finansowych. 3. Oceń rolę ocenie przedsiębiorstwa księgowego progu rentowności i krytycznego progu gotówki. 4. Jaka rolę w ocenie przedsiębiorstwa odgrywa wartość księgowa i wartość rynkowa. 5. W przedsiębiorstwie następuje (w okresie t1-t0) spadek indeksu Altmana. Oceń przyczyny zmian. 6. Przedsiębiorstwo zwiększyło poziom zadłużenia w jaki sposób ocenia się przesłanki i konsekwencje decyzji? 7.  Wzrosły rezerwy na zobowiązania. Wskaż miejsce w analizie finansowej. 8. Oceń czynniki decydujące o zmianie przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. 9. Powiązania między pochodzeniem środków w bilansie ruchu a przepływami pieniężnymi 10.Oceń jakie czynniki wpływają na rentowność aktywów własnych.
Kartka niebieska 1.Jakie obszary ryzyka można ocenić wykorzystując pozycje bilansowe? 2. Oceń powiązania miedzy CKG a zmianami przepływów pien 3. Oceń rolę ocenie przedsiębiorstwa księgowego progu rentowności i krytycznego progu gotówki. 4. Jaka rolę w ocenie przedsiębiorstwa odgrywa wartość księgowa i wart rynkowa 5. W przedsiębiorstwie następuje (w okresie t1-t0) spadek indeksu Altmana. Oceń przyczyny zmian. 6. Przedsiębiorstwo zwiększyło poziom zadłużenia w jaki sposób ocenia się przesłanki i konsekwencje decyzji? 7. chyba bylo jakie czynniki maja wplyw na rentownosc kap wl 8. cos mniej wiecej co to rezerwy na zobow i rezerwy kapitalowe i ich zast ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz