charakterystyka spiętrzenia - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 98
Wyświetleń: 2520
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu

Fragment notatki:

Teoretyczna charakterystyka spiętrzenia Tą charakterystykę możemy wyznaczyć za pomocą równania przepływu.
Rzeczywista charakterystyka spiętrzenia
Charakterystyka niestateczna Wentylator z tej charakterystyki może pracować tylko na prawym ramieniu od punktu pracy (ramie opadające), dlatego każda charakterystyka z ekstremum jest mało korzystna. Na lewy ramieniu nie możemy pracować, ponieważ występuje pompaż.
Charakterystyka stateczna Charakterystyka rzeczywista dla łopatki wygiętej do tyłu, jest w całym zakresie opadająca.
Spiętrzenie statyczne i całkowite wentylatora dla różnych przekrojów rurociągów wylotowych. Relacje między średnicą ssawną a tłoczną Dla II Dla I Dla III Ważne spiętrzenie może być ujemne, ale ciśnienie nie
Nadciśnienie (strona tłoczna) i podciśnienie (strona ssawna) na rurce Prandtla Rurka Prandtla służy do pomiary ciśnienia dynamicznego, a rurka Pitota do pomiaru ciśnienia całkowitego, to jest prawda tylko w zależności od tego jak się podłączy rurkę.
Teoretyczna krzywa mocy Rzeczywista krzywa mocy dla różnych łopatek Jeżeli nie ma starta w przepływie (przepływ beztarciowy) to dane wielkości piszemy z „gwiazdką”. Punkt nominalny to punkt wyznaczony dla teoretycznych warunków bez strat.
Kompletna charakterystyka wentylatora Indywidualna charakterystyka bezwymiarowa wentylatora Uniwersalna charakterystyka bezwymiarowa wentylatora Regulacja za pomocą liczby obrotów silnika Punkt pracy wędruje po charakterystyce sieci
Charakterystyka dławienia Regulacja krętem Gdy prędkość wlotowa jest zgodna z kierunkiem obrotu wirnika to kręt jest współbieżny , gdy nie jest to kręt jest przeciwbieżny Typoszereg Charakterystyka jednego rodzaju wentylatora różniącego się jednym parametrem, np. średnica zewnętrzna lub prędkość kątowa.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz