Bryła sztywna-zadania

Nasza ocena:

3
Pobrań: 259
Wyświetleń: 2415
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
 Bryła sztywna-zadania - strona 1  Bryła sztywna-zadania - strona 2  Bryła sztywna-zadania - strona 3

Fragment notatki:

BRYŁA SZTYWNA - ZADANIA
Oblicz moment bezwładności układu składającego się z 3 mas: m1, m2 oraz m3, umieszczonych w rogach trójkąta równobocznego o boku długości a, względem osi przechodzącej przez środek masy układu i prostopadłej do płaszczyzny trójkąta,
Jednorodny walec o masie M oraz promieniu R ustawiono na równi pochyłej o kącie nachylenia a. Z jakim przyspieszeniem liniowym i kątowym będzie poruszać się walec, jeśli puścimy go swobodnie ? Jaką prędkość będzie miał walec po przebyciu drogi L wzdłuż równi ? Jaką pracę wykona na tej drodze siła tarcia ? Rozważyć przypadek ruchu bez poślizgu.
Na gładkim, poziomym stole leży pręt o masie M i długości L. W odległości d

(…)

… odniesienia ?
Ile wynosi praca, jaką należy wykonać, aby koło zamachowe o momencie bezwładności I rozpędzić tak, by wykonywało n obrotów w ciągu jednostki czasu?
Wirówka obracająca się z częstotliwością 3000 obr / min została wyłączona i zatrzymała się po czasie 30 s. Oblicz średnie przyspieszenie kątowe i całkowitą liczbę obrotów od chwili wyłączenia wirówki do jej zatrzymania.
Koło zamachowe zostało rozpędzone w czasie 5s, a następnie zahamowane w czasie 25 s. Oblicz na podstawie wykresu przyspieszenia kątowe podczas rozpędzania i podczas hamowania. Metalowy, jednorodny krążek został wprawiony w ruch obrotowy wokół pionowej osi przechodzącej przez jego środek przez siłę o wartości 49 N styczną do obwodu krążka (rys). Podczas wirowania krążek hamowany jest siłą tarcia, której moment względem osi wynosi 2,45 Nm. Jaką masę ma krążek? Wiadomo, że obraca się on z przyspieszeniem kątowym 50 s-2 , r= 25 cm.
Nieruchomy walec o momencie bezwładności 25 kg*m2 został wprawiony w ruch obrotowy wokół osi równoległej do tworzącej i przechodzącej przez jego środek. Moment siły względem osi obrotu wynosił 50 Nm. Po jakim czasie od chwili rozpoczęcia obracania się walec wykona 400 obrotów? Wiadomo, że jego prędkość…
… zaczęła staczać się ze szczytu równi z zerową prędkością początkową.
Wentylator obracał się z częstotliwością 15 obr /s. Po wyłączeniu zasilania wentylatora jego łopatki wykonały jeszcze 75 obrotów, a siły oporów ruchu wykonały pracę 43,3 J. Jakie wartości mają moment bezwładności obracającej się części wentylatora i moment sił oporów ruchu? Zakładamy, że prędkość obrotowa wentylatora od chwili…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz