Biznes plan - sytuacja ekonomiczna firmy

Nasza ocena:

5
Pobrań: 455
Wyświetleń: 4256
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Biznes plan - sytuacja ekonomiczna firmy - strona 1

Fragment notatki:

Wykłady odbywały się na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, prowadzone były przez dr Rafała Kusa. Plik zawiera 24 strony projektu.

Analiza dotyczy przedsiębiorstwa usługowego SoundEffect. Informacje poruszają kwestie takie jak: podstawowe informacje, opis planowanej działalności, oferowane usługi, sytuacja ekonomiczno-finansowa przedsiębiorstwa, analiza rynku, plan operacyjny projektu. Dodatkowo: analiza finansowa projektu, która zawiera: wyszczególnienie składników projektu, przychody z projektu, kredyty i pożyczki; analiza opłacalności inwestycji.

Projekt jest doskonałą bazą do przygotowania własnej pracy w podobnym temacie.

Biznesplan
Przedsiębiorstwo usługowe
SoundEffect
SPIS TREŚCI
Spis treści 2
Podstawowe informacje 3
Opis planowanej działalności 4
Oferowane usługi 5
Sytuacja ekonomiczno-finansowa przedsiębiorstwa 6
Analiza rynku - sytuacja obecna i prognoza 7
Plan operacyjny projektu 9
Analiza finansowa projektu 10
Wyszczególnienie składników projektu 11
Harmonogram rzeczowo finansowy projektu 12
Plan amortyzacji 13
Koszty operacyjne projektu 14
Przychody z projektu 15
Kredyty i pożyczki 16
Rachunek zysków i strat operacyjnych 17
Zapotrzebowanie na kapitał obrotowy 18
Rachunek przepływów pieniężnych projektu 19
Analiza opłacalności inwestycji 20PODSTAWOWE INFORMACJE
Nazwa przedsiębiorstwa
SoundEffect
Forma prawna
spółka jawna Przedmiot działalności
działalność usługowa
Siedziba
Ul. Długa 5
33-200 Brzesko
Tel: +48 123456789
Strona internetowa
www.soundefect24.pl
OPIS PLANOWANEJ DZIAŁALNOŚCI
Przedsiębiorstwo SoundEffect będzie zajmować się profesjonalnym nagłośnieniem koncertów, festynów, imprez okolicznościowych i sportowych a także konferencji i wykładów. Do realizacji tych zadań posłuży nam profesjonalny sprzęt estradowy, oraz własna scena co uczyni naszą firmę bardziej konkurencyjną na rynku. Dodatkowo firma będzie się trudnić wykonywaniem instalacji elektroakustycznych, stosownie do warunków czy to plenerowych czy wewnątrz budynku. SoundEffect zajmować się będzie pełną obsługą urządzeń ( wzmacniacze, światła, procesory efektowe, miksery) zapewniając możliwie najlepszą jakość dźwiękową jak i wizualną. Aby wyjść nie przeciw oczekiwaniom klientów firma SoundEffect będzie zajmować się również wypożyczaniem sprzętu nagłośnieniowego jak i oświetleniowego co dodatkowo czyni naszą firmę bardziej otwartą na wymagania i gusta klientów. Organizując różnego rodzaju imprezy plenerowe SoundEffect zapewniać będzie własne agregaty prądotwórcze co niweluje zaopatrzenie miejsca w dodatkowe instalacje elektryczne, a co za tym idzie możliwość zorganizowania imprezy plenerowej rozszerza się do dowolnie wybranego miejsca przez klienta. Działalność przedsiębiorstwa nie będzie się skupiać tylko w obrębie Brzeska, w razie potrzeby jesteśmy w stanie zaoferować transport jak

(…)

… = 213%
Zaktualizowana wartość netto
NPV = 62 973,34 zł
Wewnętrzna stopa zwrotu
IRR = 28,51%
Powyższe wskaźniki pokazują, że inwestycja zaproponowana w niniejszym biznesplanie jest opłacalna. Prosta stopa zwrotu dla kapitału własnego po trzech latach wynosi ponad 200%, co oznacza, że zainwestowany kapitał zwraca się ponad dwukrotnie. Jednak lepszym wskaźnikiem jest NPV, który pokazuje zaktualizowaną obecną wartość netto z inwestycji. Zakładając stopę oprocentowania lokat na 5,5%, NPV dla inwestycji po trzech latach wynosi 62 973,34 zł. Wewnętrzna stopa zwrotu wynosi w tym przypadku 28,51%. Zainwestowany kapitał zwraca się po 23 miesiącach od rozpoczęcia działalności.
4

… PRZEDSIĘBIORSTWA
Większość środków pieniężnych firmy będących w dyspozycji będzie pochodzić z wpłat wspólników. Każdy wpłaci 15 000 zł, co da w sumie 75 000 zł. Kwota ta pozwoli na zakup estradowego sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego oraz na reklamę.
Oprócz środków własnych firma planuje zaciągnąć kredyt gotówkowy w wysokości 50 000 zł na sfinansowanie używanego samochodu dostawczego IVECO (wartość 20 000…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz