Biała flaga - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 119
Wyświetleń: 1652
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Biała flaga  - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

Biała flaga - oznacza, że plaża jest dobra dla turysty. PORT - zespół urządzeń i budynków znajdujących się na brzegu morza przystosowanych do obsługi statków. Składa się z części lądowej i akwenów, do których należą:
Reda - miejsce kotwiczenia statków znajdujące sięprzed portem. Wejście do portu Awanport - wewnętrzna część portu wygasa tam fala a statki wyczekują na zwolnienie miejsca przy nabrzeżu . Kanały portowe - wewnętrzna drogi wodne portu,
Obrotnice - fragmenty kanałów na tyle szerokie by umożliwić obrót statku Baseny portowe - miejsca postoju statków w czasie przeładunku. W zależności od wyposażenia i spełnianej funkcji wyróżnia się porty : handlowe pasażerskie rybackie i wojenne. Wielkość portów określa sięna podstawie obrotów towarowych i pasażerskich. Największe porty świata to: Rotterdam, Nowy Jork, Nowy Orlean , zespół Tokio a w Polsce - Gdańsk i Szczecin. PRZYSTAŃ - zespół budynków i urządzeń na brzegu morza, jeziora lub rzeki , służących do postoju małych statków oraz do ich załadunku i wyładunku. Wyróżnia się przystanie : rybackie , pasażerskie towarowe i specjalne. Przystań jest znacznie mniejsza od portu i posiada znacznie skromniejsze wyposażenie. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz