ArcyRadio - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 1029
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
ArcyRadio - wykład - strona 1 ArcyRadio - wykład - strona 2

Fragment notatki:

ArcyRadio - Studenckie radio Szczecina. Rozgłośni radiowych działających w ramach sieci jest bardzo dużo. Przeważa w nich zróżnicowany format muzyki. Wszystkie grają na ogół muzykę alternatywną, głównie rock. Większość stacji studenckich prawie w ogóle nie gra przebojów prezentowanych w innych rozgłośniach. Publicystyka i informacja w większości stacji ogranicza się do wiadomości z życia uczelni. Tylko część rozgłośni ma charakter miejski. Studenckie radia utrzymują uczelnie, tak jak np. studenckie radio Żak Politechniki Łódzkiej, lecz większość z nich utrzymuje się głównie z reklam zamieszczanych na ich stronach internetowych, lub nadawanych w czasie antenowym, tak jest ze szczecińskim ArcyRadiem. ArcyRadio powstało z myślą o młodych, ambitnych ludziach mieszkających, bądź uczących się w Szczecinie. Rozgłośnia ta( jak jest napisane na stronie) „powstała jako czynny sprzeciw przeciwko zbytniej komercjalizacji i pauperyzacji niektórych mediów w Polsce. Jego misją jest dostarczenie rozrywki i informacji interesujących młodych ludzi z naszego miasta oraz propagowanie wartościowych zjawisk artystycznych, których nośnikiem jest dźwięk”. Radio tworzy grupa idealistów i pasjonatów, którzy tworzą swe audycje z wielkim zaangażowaniem i sercem. Choć radiostacja jest głównie muzyczną, na „antenie” jest obecny też reportaż radiowy, wywiady z ludźmi sztuki i kultury oraz kulturalne serwisy informacyjne. Na antenie dominuje muzyka alternatywna i rockowa, z reguły ta, której na próżno szukać w komercyjnych stacjach radiowych. Jak piszą redaktorzy na stronie: „Naszą ambicją jest stworzenie radia wyjątkowego, dla wyjątkowych ludzi; nie chcemy kolejnego medium z „music for the masses”. Tych jest już wystarczająco.”  
Muzyka w naszej rozgłośni jest starannie dobierana i selekcjonowana. Dlatego w ArcyRadiu usłyszyszymy utwory wyszukane, muzykę alternatywną, z różnych zakątków świata, prezentującą różne style i gatunki. Radio nie puszczamy natomiast muzyki klubowej i tanecznej. ArcyRadia można słuchać wchodząc na stronę: www.arcyradio.pl lub pobierając na dysk niewielki plik, który przy każdorazowym odtworzeniu spowoduje, że nasz player będzie przesyłał aktualny program radiowy. Strona internetowa radia jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna, oprawa graficzna jest dość prosta, aczkolwiek sprawia wrażenie estetycznej i przemyślanej. Poprawiłbym jedynie tło, gdyż jest szare z lekką fakturą. Powinno być bardziej dynamiczne, dostosowane do gatunku muzyki i profilu radia. Oto przykładowa ramówka radia: PONIEDZIAŁEK (PRZEGLĄD WYDARZEŃ I SPORT):17.00 Rozkład Jazdy18.00 Sportocent, WTOREK (KULTURA, KOMENTARZ):17.00 Beatformacje, 18.00 Włóczytramp, 20.00 Loża szyderców, ŚRODA (MUZYKA): 17.00 Szczecińskie orły, 18.00 Arcylista, CZWARTEK ( HOBBY, NOWE ZESPOŁY):17.00 Nowicjusz na antenie,

(…)

…):17.00 Oldskul,18.00 Jest weekend!
Jak widzimy ramówka jest dość bogata, programy są zróżnicowane o ciekawych, przyciągających słuchacza tytułach. Na koniec dodam, że radio ma swój fanpage na Facebook'u, który ma 1244 „lajków” i jest na bieżąco aktualizowany.

... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz