Akademickie radio LUZ Politechniki Wrocławskiej - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 56
Wyświetleń: 1057
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Akademickie radio LUZ Politechniki Wrocławskiej - wykład  - strona 1 Akademickie radio LUZ Politechniki Wrocławskiej - wykład  - strona 2 Akademickie radio LUZ Politechniki Wrocławskiej - wykład  - strona 3

Fragment notatki:

Akademickie radio LUZ Politechniki Wrocławskiej
Jest to stacja radiowa Politechniki Wrocławskiej nadająca na częstotliwości 91,6 MHz. Zasięgiem obejmuje Wrocław i okoliczne miejscowości. Radia można również słuchać przez Internet. Rozgłośnia wysyła sygnał RDS. Redaktorem naczelnym jest Monika Maziak. Jest to radio muzyczno-informacyjne. Ma również swój profil na Facebooku (nazwa profilu Radio LUZ), gdzie umieszczane są informacje o konkursach, o tym, czego można posłuchać w danej chwili w eterze, zabawne zdjęcia.
Na stronie internetowej Radia LUZ można przeczytać, jak piszą dziennikarze radia sami o sobie: Jako organizacja studencka wspieramy rozwój młodych i ambitnych ludzi. Wspólnie tworzymy oryginalne radio bliskie studentom i kulturze.
Tygodniowy program to 14 godzin bloków spikerskich dziennie, w których staramy się dostarczać słuchaczom najważniejsze wiadomości z życia uczelni, Wrocławia i świata, a także te mniej poważne, po prostu rozrywkowe.
Radio współpracuje z większością instytucji kulturalnych, sportowych i rozrywkowych we Wrocławiu, patronuje kilkunastu wydarzeniom różnego typu tygodniowo, co owocuje codziennymi nagrodami dla słuchaczy.  
Działalność stacji jest w całości finansowana przez uczelnię, dzięki czemu w trakcie audycji nie usłyszymy żadnych reklam. Akademickie Radio LUZ jest jedyną we Wrocławiu stacją niekomercyjną.
Rozgłośnia ma koncesję na nadawanie w FM od 2006 roku.
Podstawową grupą docelową Akademickiego Radia LUZ są studenci z Wrocławia, ale rozgłośnia znajduje odbiorców również poza środowiskiem akademickim. Radio tworzą wolontariusze, rekrutowani pośród studentów wszystkich wrocławskich uczelni. Obecnie to ponad sto osób. Studenci zajmują się pracą w newsroomie, tworzeniem formatu muzycznego, promocją radia, prowadzeniem audycji i ich realizacją.
MUZYKA: Radio gra muzykę alternatywną: różne odmiany rocka, electro, a także jazzu, folku i chill outu. Bloki wypełnione są muzyką dla odbiorców "z otwartą głową i uchem", która w tak eklektycznej mieszance nie pojawia się nigdzie indziej. To, co cechuje radio to otwartość na nowe muzyczne zjawiska i trendy, jak również chęć grania jak nod rana można usłyszeć indie-rock lub punk, w południe dubstep lub future garage, za chwilę dancehall, ab zaraz potem miami bass czy hip-hop. Podstawowym muzycznym programem redakcji są "Ultradźwięki" prowadzone przez pary dziennikarzy, prezentujących odmienne gatunki muzyczne. Audycja transmitowana jest od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-20:00. Można posłuchać o nowościach muzycznych, koncertach i imprezach we Wrocławiu.
Publicystyka w AR LUZ to programy, w których poruszane są tematy świeże, kontrowersyjne, zazwyczaj pokazujące zupełnie odmienny od innych mediów punkt widzenia

(…)

… roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o przyznaniu Akademickiemu Radiu LUZ koncesji na nadawanie programu na obszarze Wrocławia.
1 sierpnia 2007 roku Akademickie Radio LUZ uruchomiło pierwszego w historii polskiego eteru radiowego fotobloga RADIOLUZ.FOTOLOG.PL. Odsłania kulisy pracy w radiu i przedstawia osobowości AR LUZ. Inicjatorem projektu był Piotr Bukowski, dziennikarz AR LUZ…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz