Analiza firmy Hortex SA

Nasza ocena:

3
Pobrań: 1106
Wyświetleń: 4074
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Analiza firmy Hortex SA - strona 1 Analiza firmy Hortex SA - strona 2 Analiza firmy Hortex SA - strona 3

Fragment notatki:


HORTEX S.A.
Opis firmy HORTEX S.A. HORTEX HOLDING SA to producent soków, nektarów i napojów oraz mrożonych warzyw, owoców i dań gotowych - artykułów spożywczych sprzedawanych pod jedną z najbardziej znanych polskich marek. Historia HORTEXU sięga lat czterdziestych ubiegłego wieku. Jest to jedna z tych rodzimych firm, które mogą się odwoływać do tradycji i cennych doświadczeń polskiego ogrodnictwa. Na przestrzeni dziesięcioleci przedsiębiorstwo urosło w swojej branży do rangi symbolu. Dziś marka HORTEX jest łatwo rozpoznawana, bezbłędnie kojarzona z firmą oraz jej produktami zarówno w kraju, jak i za granicą.
Od kilkudziesięciu lat Hortex specjalizuje się w przetwarzaniu owoców i warzyw. W swojej historii był zawsze promotorem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a klienci mogli liczyć na jego bogatą i atrakcyjną ofertę. W ostatnich latach, dzięki przeprowadzonej restrukturyzacji, Hortex Holding SA stał się wyspecjalizowaną, dobrze zorganizowaną i prężnie zarządzaną firmą. Dziś siłę Horteksu stanowią: najnowsze technologie, nowoczesny park maszynowy, najwyższa jakość surowców oraz dynamiczny i fachowy zespół pracowników. Z surowca z najlepszych plantacji, przetwarzanego zgodnie z rygorystycznymi procesami technologicznymi, HORTEX produkuje soki, nektary, napoje niegazowane oraz mrożonki z warzyw i owoców. A wszystko po to, by sprostać rosnącym wymaganiom konsumentów. Nasza analizę przeprowadziłyśmy w oparciu o dostępne dane głównie ze źródeł internetowych firmy HORTEX S.A..
Praca składa się z trzech, ściśle ze sobą związanych części na które składają się:
cykl życia produktu,
analiza i projektowanie portfela produkcji,
punktowa ocena kluczowych czynników sukcesu. CYKL ŻYCIA PRODUKTU Jednym ze sposobów analizy potencjału strategicznego każdego przedsiębiorstwa , w tym HOTREX S.A. jest analiza cyklu życia produktów, które przedsiębiorstwo wytwarza. W niniejszej pracy wzięłyśmy pod uwagę cztery podstawowe grupy produktów produkowanych przez HORTEX S.A., a mianowicie soki owocowe, soki warzywne, mrożonki, oraz zupy w kartonach.

(…)

…, w jakiej fazie życia znajduje się każdy z wyrobów:
faza wprowadzenia na rynek - zupy w kartonach;
faza wzrostu - soki warzywne;
faza dojrzałości - soki owocowe;
faza schyłkowa - mrożonki.
ANALIZA PORTFELA PRODUKCJI
Rysunek 2: Obecny portfel produkcji (macierz BCG)
Na podstawie Rysunku 2 można zauważyć, iż wśród wybranych przez nas grup produktów firmy HORTEX S.A. przeważają produkty „dojne krowy…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz