Zadania z fizyki 4

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 777
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zadania z fizyki 4 - strona 1

Fragment notatki:


Zadania z fizyki - kurs powtórkowy II (Wydział Elektryczny) Lista IV Kadr filmu ( 18mm x 24 mm ) jest rzutowany na ekran, znajdujący się do obiektywu w odległości 20 m , przy czym zakrywa on pole 2,75 m 2 . Ile wynosi ogniskowa obiektywu?
Na powierzchni jeziora unosi się tratwa o rozmiarach 6 m na 8 m . Wyznaczyć rozmiary pełnego cienia tratwy na dnie jeziora przy oświetleniu powierzchni wody światłem rozproszonym. Głębokość jeziora wynosi 2 m .
W ognisku soczewki skupiającej o ogniskowej 30 cm ustawiono prostopadle do osi optycznej zwierciadło płaskie. Z drugiej strony soczewki w odległości 45 cm od niej znajduje się przedmiot świecący. Gdzie i jaki otrzymamy obraz tego przedmiotu?
Dwie soczewki skupiające o jednakowych ogniskowych równych 10 cm umieszczono tak, że jedna z nich znajduje się w ognisku drugiej. W odległości 20 cm od jednej z soczewek, na osi optycznej, znajduje się punkt świecący. Gdzie powstanie obraz tego punktu?
Teleskop posiada obiektyw o ogniskowej 150 cm i okular o ogniskowej 10 cm . Pod jakim kątem jest widziany w teleskopie Księżyc w pełni, jeżeli okiem nieuzbrojonym jest on widziany pod kątem 31' (minut)?
Lornetka jest nastawiona na obserwowanie Księżyca. Na jaką odległość i w którą stronę trzeba przesunąć okular, aby można było oglądać przedmioty oddalone od lornetki o 100 m ? Ogniskowa obiektywu wynosi 60 cm . ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz