Zaangażowanie inwestycyjne- wykład 4

Nasza ocena:

5
Pobrań: 7
Wyświetleń: 1001
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zaangażowanie inwestycyjne- wykład 4 - strona 1

Fragment notatki:

12.04.2010
Podstawy inwestowania - wykład 4
Zaangażowanie inwestycyjne - to wielkość nakładów inwestycyjnych, który trzeba zrealizować, aby uzyskać planowane efekty będące rezultatem inwestowania w ramach danych zadań inwestycyjnych. Wielkość zaangażowania inwestycyjnego świadczy o ilości i wielkości jednocześnie realizowanych zadań inwestycyjnych.
Koncentracja nakładów inwestycyjnych - to takie skupienie tych nakładów, które zapewnią z punktu widzenia techniczno-ekonomicznego optymalną realizację zadań i uzyskanie planowanych efektów.
Koncentrację nakładów rozpatruje się w czasie i przestrzeni. Optymalna koncentracja jest wymogiem techniczno-gospodarczym w procesie techniczno-inwestycyjnym, tj. w fazach programowania, projektowania, planowania i realizacji rzeczowej.
Inwestycje brutto - są to nakłady inwestycyjne na odtworzenie środków trwałych, oraz na wytworzenie nowych środków trwałych zwiększających istniejący majątek.
Inwestycje netto - są to nakłady ponoszone wyłącznie na realizację środków trwałych, które będą zwiększały istniejący majątek trwały. Są one inwestycjami rozwojowymi.
Reprodukcja prosta
Reprodukcja rozszerzone
Inwestycje odtwarzające zużyte środki trwałe
Inwestycje zwiększające majątek trwały
Inwestycje odtworzeniowe - inwestycje netto
Inwestycje netto
Inwestycje brutto
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz