Wzór- pozew w postępowaniu cywilnym

Nasza ocena:

3
Pobrań: 105
Wyświetleń: 840
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wzór- pozew w postępowaniu cywilnym - strona 1 Wzór- pozew w postępowaniu cywilnym - strona 2 Wzór- pozew w postępowaniu cywilnym - strona 3

Fragment notatki:

PM   POZEW W POSTĘPOWANIU CYWILNYM   Formularz przeznaczony jest dla osób będących usługodawcami lub sprzedawcami i dochodzących roszczeń cywilnych wynikających z umów wymienionych w art. 187 1 Kodeksu postępowania cywilnego. I.      Sąd, do którego kierowany jest pozew     II. Data wpływu (wypełnia Sąd)           III. Sygnatura akt (wypełnia Sąd)       IV. Wartość przedmiotu sprawy słownie:   cyframi:             ,     PLN Część 1 - Powód 1.1. Liczba powodów   1. 2. Nazwa / Nazwisko, Imię (Imiona) Miejsce zamieszkania / Siedziba i adres 1.3. Kraj A 1.4. Kod pocztowy 1.5. Miejscowość       -         1.6. Ulica A 1.7. Nr domu 1.8. Nr lokalu   Adres dla doręczeń lub dane i adres pełnomocnika, w razie ustanowienia 1.9. Imię i nazwisko (nazwa) pełnomocnika   A 1.10. Kod pocztowy 1.11. Miejscowość     -         1.12. Ulica   1.13. Nr domu 1.14. Nr lokalu Formularz PM str. 1 Część 2 - Pozwany 2.1. Liczba pozwanych   2. 2. Nazwa / Nazwisko, Imię (Imiona) Miejsce zamieszkania / Siedziba i adres 2.3. Kraj   2.4. Miejscowość   2.5. Ulica   2.6. Nr domu 2.7. Nr lokalu 2.8. Kod pocztowy     -         Część 3 - Żądanie pozwu   Część 4 - Koszty procesu 4.1. Żądanie kosztów procesu   a) tak b) nie 4.1.1. Wysokość żądanych kosztów procesu:     4.1.2. W tym wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego:     Część 5 - Wnioski dowodowe 5.1. O przeprowadzenie dowodów Jeśli „tak” należy dołączyć formularz WD

(…)

…. O zabezpieczenie roszczenia Jeśli „tak” należy dołączyć formularz UZ a) tak b) nie 6.4. O wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym   a) tak b) nie 6.5. O wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym   a) tak b) nie 6.6. Pozostałe wnioski     Część 7 - Uzasadnienie         Ciąg dalszy uzasadnienia na oddzielnej karcie Załączniki         Podpis/y powoda/powodów (pełnomocnika)       Pouczenia Zasady…
… podawczym sądu, wymienionego w rubryce I formularza, albo przez nadanie na adres sądu w urzędzie pocztowym. Za datę wniesienia przyjmuje się datę złożenia w biurze podawczym, albo datę nadania w urzędzie pocztowym. Formularz PM str. 3   Zasady wypełniania rubryk.   1. Pozew skierować należy do właściwego miejscowo sądu rejonowego albo sądu okręgowego. W rubryce I należy wpisać pełną nazwę sądu, do którego kieruje się pozew. 2. Rubryk II i III nie należy wypełniać. 3. W rubryce IV oznacza się kwotowo w złotych wartość przedmiotu sprawy (sporu). W sprawach o roszczenia pieniężne, zgłoszone choćby w zamian innego przedmiotu, podana kwota pieniężna stanowi wartość przedmiotu sporu. Jeżeli powód dochodzi pozwem kilku roszczeń zlicza się ich wartość. Do wartości przedmiotu sporu nie wlicza się odsetek, pożytków i kosztów żądanych obok roszczenia głównego. W sprawach o prawo do świadczeń powtarzających się wartość przedmiotu sporu stanowi suma świadczeń za jeden rok, a jeżeli świadczenia trwają krócej niż rok - za cały czas ich trwania. 4. Rubrykę 1.1. wypełnić należy tylko wówczas, gdy pozew wnoszony jest przez więcej niż jedną osobę. Należy cyfrą oznaczyć liczbę powodów wnoszących pozew. W przypadku, gdy pozew…
… w postępowaniu upominawczym, albo w postępowaniu nakazowym. 13. W rubryce 6.6. składa się wnioski innego rodzaju niż wymienione w rubrykach poprzednich jak np.: a) o zwolnienie od kosztów sądowych w całości lub w części, b) o przyznanie adwokata (radcy prawnego) z urzędu, c) o ustanowienie kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu pozwanego, i inne. 14. Uzasadnienie winno zawierać przytoczenie okoliczności…
… należy jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich uczestniczącym w sprawie osobom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych. III. Formularz wypełnia się w języku polskim, czytelnie, na maszynie, komputerowo lub ręcznie. IV. Rubrykę, w której nie wpisuje się żadnych danych, przekreśla się w sposób uniemożliwiający…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz