Wykład - Sprawy organizacyjne

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 791
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład - Sprawy organizacyjne - strona 1

Fragment notatki:

Wykład 1
Sprawy organizacyjne:
Konsultacje - pokój 211 na politechnice Kontakt tylko osobisty - nie pisać maili, bo i tak nie otrzyma się odpowiedzi Egzamin:
Stworzenie diagramu DRD, na wykładach będą jego przykłady Jeżeli z zaliczenia ma się 4 lub wyżej - przepisuje ocenę System elementarny - wiele elementów powiązanych w taki sposób, żeby działały; coś, co się nie dzieje w czasie w naszych rozważaniach, nie używa się do jego opisu czasu i przestrzeni. Posiada określone parametry - stałe i zmienne, w zależności od tego, jaki model tworzymy. Modelowanie musi mieć cel. Każdy obiekt może mieć milion modeli, bo każdy z nich ma inny cel. Badanie procesu - polega na zdefiniowaniu stanu i zobaczeniu, jakie parametry tego stanu zmieniają się w czasie. Modele procesów muszą uwzględniać przynajmniej czas. Techniczne odwzorowanie modelu - Np. czas odwzorowujemy przez użycie zegarka Procedura - opis procesu, sposób opisu realizowany w praktyce. Ma cel, jest zaprojektowana, kończy się jakąś oceną. Orientacje: Funkcjonalna - pełnienie określonych funkcji (Np. sprawozdawcza, sprzedaży), rozpatrywanych niezależnie Procesowa - wszyscy są zmuszeni uczestniczyć choćby trochę we wszystkich funkcjach
Definicje (dyktowane):
Proces - ciąg stanów systemu w funkcji czasu. Istnieje możliwość opisu formalnego lub werbalnego, tzw. funkcji przejścia z jednego stanu do innego.
Stan systemu - można przedstawić jako zbiór stałych i zmiennych, którymi chcemy opisać wybrany system. System - zbiór elementów powiązanych relacjami, aby spełniać cel.
Procesem można sterować:
Sterowanie - celowe oddziaływanie na proces (sterowanie procesami, które istnieją). W ramach sterowania można wyodrębnić projektowanie nieistniejących procesów.
Przekształcenie - projektowanie zmian.
1
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz