To tylko jedna z 23 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Unia Polityki Realnej Partia prawicowa powstała w 1989 r. Wywodzi się z Ruchu Polityki Realnej. Jest partią (wg jej członków jedyną w Polsce). Jej przewodniczącym jest Janusz Korwin-Mikke. Unia Polityki Realnej opowiada się za maksymalnym zmniejszeniem roli państwa i za jak największą swobodą gospodarczą. Znaczące obniżenie podatków ma pomoc w osiągnięciu sukcesu gospodarczego. W kwestiach społecznych promuje powstanie wojska zawodowego i przywrócenia kary śmierci. UPR jest przeciwna integracji europejskiej, wspiera kontakty gospodarcze ze wschodem Europy i polityczne z USA. Historia Ugrupowanie uformowane w maju 2001 r. przez braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Powstało jako prawicowa alternatywa wobec AWS, tracącej w szybkim tempie poparcie wyborców. Partię zbudowano na popularności ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego, cieszącego się sympatią i zaufaniem ponad 70 proc. społeczeństwa, zdymisjonowanego początkiem lipca br. Do wyborów parlamentarnych PiS wyruszy wspólnie z Przymierzem Prawicy pod hasłem Prawo i Sprawiedliwość. Historia Ugrupowanie utworzone w pierwszym kwartale 2001 r. przez część byłych działaczy SKL, ZChN i Ligę Republikańską. Liderami PP są Kazimierz Michał Ujazdowski (minister kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Jerzego Buzka, podał się do dymisji po zdymisjonowaniu przez premiera ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego), Wiesław Walendziak (były szef kancelarii premiera), Mariusz Kamiński, przywódca Ligi Republikańskiej oraz Marek Jurek, dawniej członek ZChN. SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej, SLD, koalicja polityczna utworzona jako komitet wyborczy 1991, w skład której weszło kilkadziesiąt partii politycznych, związków zawodowych i organizacji społecznych, z Socjaldemokracją Rzeczpospolitej Polskiej (SdRP) na czele (także m.in. Polska Partia Socjalistyczna, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, Związek Nauczycielstwa Polskiego). W wyborach parlamentarnych 1991 SLD uzyskał 12 proc. głosów, 1993 - 20 proc., 1997 - ok. 27,13 proc. W latach 1993-1997 SLD wchodziła w skład koalicji rządowej z PSL. W wyborach prezydenckich 1995 zwyciężył przywódca SLD Aleksander Kwaśniewski. Deklaracja założycielska SLD jako partii politycznej została podpisana 15 kwietnia 1999 r. Parafowało ją 29 osób, w tym 27 reprezentantów ugrupowań tworzących dotychczas koalicję SLD. Wstąpienia do nowej partii odmówiły: PPS, Ruch Ludzi Pracy, Krajowe Przedstawicielstwo Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk Społecznych. W czasie zebrania założycielskiego ustalono, że nowa partia zdecydowanie odcina się od SdRP i nie zamierza być jej kontynuacją. Przyjęto deklarację programową i statut SLD. W grudniu 1999 r. odbył się pierwszy Kongres Sojuszu Lewicy Demokratycznej, podczas którego przewodniczącym SLD został Leszek Miller.
(…)
… państwa za kształtowanie polityki zdrowotnej. Naprawiając reformę zdrowia SLD zamierza: - zlikwidować kasy chorych i utworzyć 4-6 regionalnych funduszy ochrony zdrowia, zawierających kontrakty i współpracujących nie tylko z podmiotami świadczącymi usługi medyczne, ale także z samorządami - upowszechnienie systemu lekarzy rodzinnych i zwiększenie zakresu świadczeń specjalistycznych nie wymagających…
… zmierzających do poprawy warunków pracy sądów - poprawę stanu bezpieczeństwa sądów - zwiększenie ilości etatów sędziowskich - wzmocnienie kadrowo-organizacyjne pionu kuratorów sądowych - rozważenie ujednolicenia aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej.
KPN 1 września 1979 r. publicznie proklamowano utworzenie Konfederacji Polski Niepodległej, pierwszej w krajach obozu komunistycznego jawnej partii opozycyjnej…
… uwłaszczenia. W obecnej kampanii występuje pod hasłem: Blisko ludzkich spraw. Kampania 2001 W wyborach 2001 PSL wystawiło do Sejmu 920 kandydatów. Na listach partii znajdują się także członkowie Unii Pracy, Polskiej Racji Stanu, Bloku dla Polski i Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Według deklaracji władz stronnictwa 14 proc. kandydatów nie przekroczyło 35. roku życia, a 19 proc…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)