Układ sił redukujący się do siły wypadkowej.

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 637
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Układ sił redukujący się do siły wypadkowej. - strona 1 Układ sił redukujący się do siły wypadkowej. - strona 2

Fragment notatki:

Układ sił redukujący się do siły wypadkowej.
Gdy na ciało sztywne działają dwie siły lub układ sił o nierównoległych i leżących w jednej płaszczyźnie liniach działania, siły te możemy przesunąć do punktu przecięcia się tych linii i zastąpić wypadkową w myśl prawa równoległoboku. Sposób ten zawodzi, gdy linie działania sił są do siebie równoległe. Potencjał i energia potencjalna pola sił.
Przestrzeń w której na każdy znajdujący się w niej punkt materialny działa siła nazywa się polem sił. Potencjał pola jest to funkcja odwrotna do funkcji sił. Zarówno funkcja sił jak i potencjał są określone z dokładnością do stałej. Ruch punktu pod wpływem siły zależnej od położenia, prędkości i czasu.
Ruch pod działaniem siły zależnej od czasu: x=[(1/m)F(t)dt]dt+VOXt+XO Ruch pod działaniem siły zależnej od prędkości t=dx/(((2/m)/F(x)dx+C1))+C2 Centroida stała i ruchoma.
Miejscem geometrycznym kolejnych położeń środków chwilowych bryły poruszającej się ruchem płaskim na płaszczyźnie nieruchomej jest krzywa płaska, którą nazywamy stałą linią środków chwilowych lub centroidą stałą.
Miejscem geometrycznym kolejnych położeń środków chwilowych na płaszczyźnie ruchomej, poruszającej się wraz z bryłą, jest krzywa płaska zwana ruchomą linią środków chwilowych lub centroidą ruchomą. W każdej chwili centroidy mają jeden pkt. wspólny, ten pkt. jest w danej chwili chwilowym środkiem obrotu bryły. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz