Specyfikacja słowna-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 98
Wyświetleń: 3290
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Specyfikacja słowna-opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

Mariusz Kacała 171058 Data: 21.11.2010 r.
Łukasz Przywarty 171018
Inżynieria oprogramowania
Laboratorium II
Słowna specyfikacja projektowanego systemu
Prowadzący:
mgr inż. Paweł Głuchowski
1. Słowny opis firmy
1.1 Nazwa firmy i rodzaj działalności
RÓŻANY OGRÓD - kwiaciarnia.
1.2 Działalność i sposób funkcjonowania
Kwiaciarnia RÓŻANY OGRÓD zajmuje się sprzedażą bezpośrednią oraz za pośrednictwem strony internetowej, bukietów składających się z jednego lub kilku gatunków kwiatów. W celu minimalizacji kosztów firma produkuje najbardziej popularne gatunki kwiatów (głównie róże). Uprawa odbywa się w małej szklarni znajdującej się nieopodal głównej siedziby firmy. Pozostałe gatunki kwiatów są importowane od dystrybutorów, z którymi firma współpracuje. RÓŻANY OGRÓD zasadniczo składa się z trzech wydziałów: CENTRALI, OGRODU oraz MAGAZYNU. Każdy wydział pełni odrębne funkcje. W CENTRALI znajduje się 'serce' systemu. System odpowiedzialny jest za odbieranie zamówień od klientów, wysyłanie zamówień do dystrybutorów, nadzorowanie dostaw, księgowanie środków pieniężnych itd. System posiada informacje o aktualnie realizowanych zamówieniach oraz ich statusie. Wszystkie operacje (np. przyjęcie towaru do magazynu) są wpisywane do systemu i zapamiętywane.
Kwiaciarnia daje możliwość wyboru sposobu odbioru zamówień: osobiście w siedzibie firmy lub kwiaciarni partnerskiej albo pośrednio, od kuriera, który dostarcza towar pod wskazany adres. Elastyczne formy zapłaty zapewniają wybór między przedpłatą na konto firmy lub zapłatą przy odbiorze. Kwiaciarnia obsługuje płatności elektroniczne (przelewy internetowe, karty kredytowe itp.).
2. Słowny opis zadań
Lista głównych zadań:
Produkcja kwiatów na potrzeby własne (róże, gerbery, tulipany).
Import kwiatów - pozostałe gatunki: kwiaty cięte ozdobne, doniczkowe, upominkowe, kulinarne, na specjalne zamówienia.
Magazynowanie towaru uzyskanego od ogrodu lub dystrybutora.
Przyjmowanie zamówień - sprzedaż bezpośrednia oraz za pośrednictwem strony internetowej - pojedyncze sztuki, bukiety ślubne, wiązanki pożegnalne, imieninowe, duże kompozycje, kosze kwiatowe według preferencji i życzeń klienta. Wybór różnorodnych sposobów płatności i odbioru.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz