Projekt na zajęcia

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 945
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Projekt na zajęcia  - strona 1 Projekt na zajęcia  - strona 2

Fragment notatki:

Choinki i bombki! Te zajęcia powinny odbywać się w okresie przed Bożym Narodzeniem. Do zadania potrzebujemy: Szary papier
Kredki pastelowe Kolorowe bądź białe kartki A4
Klej
Taśmę malarską
Na początek duży arkusz papieru składamy na pół wzdłuż krótszego boku.
Zagięcie wyznacza nam linię przecięcia. Każda połówka trafia do jednej z grupy.
Taki kawałek składamy na pół. Rozkładamy. I każdą wyznaczoną polówkę jeszcze raz składamy. Zgięcia wyznaczają nam 3 linie.
W każdej grupie jest po 3 dzieci. Każde z nich trzyma w prawej i lewej rączce zieloną kredkę. Mogą być rożne odcienie. W rytm puszczonej muzyki dzieci kreskują obiema rękoma proste kreski. Najpierw na swoim zgięciu. Później u kolegi z grupy a na końcu przemieszczając się po klasie na obojętnie jakim zgięciu. Rys.
Czas na choince zrobić śnieg. Dzieci biorą do rąk białą kredkę i zakreskowują delikatnie zielone kreseczki.
Czas na choince zrobić gwiazdeczkę. Kwadrat składamy na pół i jeszcze raz na pół. Obcinamy wg. rysunku kawałek kartki. Rys.
Gwiazdkę przyklejamy na czubku choinki.
Ups. Choinka nie ma ozdób. Rozdajemy dzieciom kartki Składają ją 4 krotknie. Na kartce wyznaczamy 4 pola. Na środku każdego stawiamy kropkę. Teraz w rytm muzyki dzieci „ślimaczkiem” robią bombkę. Co nowe pole tym przy kartce siedzi inna osoba.
Wycinamy bombki. Każda grupa liczy ile ma bombek. I oblicza ile bombek powinno znajdować się na każdej choince aby np. na każdej było tyle samo albo np. aby na środkowej była o jedna bombka więcej niż na choince z prawej strony.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz