procesy produkcyjne oknoplast

Nasza ocena:

3
Pobrań: 77
Wyświetleń: 1743
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
procesy produkcyjne oknoplast - strona 1

Fragment notatki:

Ma objętość 2 stron i jest zapisana w formacie docx.

Notatka zawiera zagadnienia dotyczące firmy Oknoplast Kraków: cel strategiczny, cel nadrzędny - realizacja indywidualnych potrzeb, produkty firmy, profil PCV, proces produkcji okna PCV.

Notatka pozwoli na usystematyzowanie wiedzy z zagadnienia procesu produkcyjnego.


Oknoplast- Kraków
Cel strategiczny
Celem strategicznym firmy jest produkcja i sprzedaż stolarki okiennej odpowiadającej wymaganiom określonym przez klienta i przepisy prawa, dających mu satysfakcję i poczucie właściwie zainwestowanych środków finansowych.
Kluczowymi Klientami firmy są: Partnerzy Handlowi - firmy obsługujące klientów indywidualnych i realizujące inwestycje budowlane.
Biura Regionalne - realizujące inwestycje budowlane
Firma OKNOPLAST Grup”- obsługująca klientów indywidualnych poprzez Salony sprzedaży
Przedsiębiorstwo Produkcyjne OKNOPLAST - Kraków Sp. z o.o. powstało w 1994 roku, jako spółka rodzinna , na bazie doświadczeń w produkcji nowoczesnych okien z PVC oraz w oparciu o gruntowną znajomość branży i realiów rynku. Właścicielem OKNOPLAST jest Adam Placek, człowiek który od 15 lat związał swoje życie z oknami.
Obecnie zakład zlokalizowany jest w podkrakowskim Ochmanowie, w niedalekiej odległości od Puszczy Niepołomickiej. Centralna siedziba OKNOPLAST- Kraków, składa się z centrum logistyczno-biurowego, kompleksu produkcyjnego o powierzchni 12 tys. m2 oraz licznych składów i placów manewrowych. Bliskość kompleksów leśnych Puszczy Niepołomickiej wpływa również na działania proekologiczne w firmie. Produkcja okien w OKNOPLAST - Kraków spełnia najwyższe standardy ekologii, a wszystkie odpady, takie jak szkło, plastik, metale czy opakowania, są przetwarzane i nie obciążają środowiska. Firma zatrudnia ok. 650 pracowników (2 zmiany dziennie po 7,5h przerwa miedzy zmianami 30 minut)
Cel nadrzędny-realizacja indywidualnych potrzeb- od początku istnienia OKNOPLAST- Kraków był nastawiony na tworzenie bogatej gamy produktów spełniających odmienne potrzeby estetyczne i użytkowe Klientów
Parametry produkcyjne monitorowane są w cyklu ciągłym, a dla przykładu można podać, że tolerancja cięcia profilu wynosi 0,2 mm, natomiast temperatury zgrzewu zaledwie 1 °C. W bogato wyposażonej części produkcji okien nietypowych powstają okna w kształtach łukowych i trójkątnych, drzwi wejściowe i przesuwne. Całość zamyka ślusarnia aluminium, produkująca wyroby, które dają projektantom nieograniczone możliwości kształtowania form architektonicznych budynków. Produkty firmy OKNOPLAST
Okna i drzwi PCV dodatki okienne (parapety, rolety, moskitiery, szprosy, termoramka, okucia antywłamaniowe)
Każde okno składa się z następujących podstawowych części składowych:
profil PVC ze wzmocnieniem stalowym i uszczelką
Okucia obwiedniowe
Szyby zespolone(lub inne wypełnienia)
Z czego jest zrobiony profil PVC?
PVC to najprościej tłumacząc polichlorek winylu(polyvinyl chloride). Jest to tworzywo sztuczne o właściwościach termoplastycznych, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, dodatkowo odporne na działanie wielu rozpuszczalników. W zależności od przeznaczenia do surowego PVC dodaje się różnego rodzaju chemiczne dodatki:


(…)

… rodzaju chemiczne dodatki:
Dwutlenek tytanu - doskonały, niezwykle trwały, biały pigment
Kreda, czyli węglan wapnia - materiał zwiększający sztywność i odporność na ciepło
Stabilizatory zapobiegające uszkodzeniom termicznym PVC w trakcie obróbki i w trakcie użytkowania oraz uszkodzeniom na skutek wpływów pogodowych, w szczególności na skutek promieniowania UV. Dodatki te mają decydujące znaczenie…
… frezowanych odwodnień bez zadziorów, metalowych, opiłków i wiór z PCV.
Frezowanie odwodnień w skrzydłach
Odwodnienie wewnętrzne 6x30mm w odległości 10-20 mm od krawędzi fałdu, odwodnienie zewnętrzne przesunięte o 70-100mm względem odwodnienia wewnętrznego.
W przypadku ramy ze słupkiem stałym lub ruchomym należy wykonać 2 dodatkowe odwodnienia wewnętrzne 6x30mm w odległości 70-100 mm względem osi słupka oraz odwodnienie zewnętrzne na osi słupka.
Mocowanie profili PVC ze wzmocnieniem
Izolacja termiczna ramy
Frezowanie otworów pod klamkę
Frezowanie otworów pod zamek
Zgrzewanie profili PCV
Oczyszczanie i malowanie naroży
Montaż uszczelki
Montaż listwy podparapetowej Listwa podparapetowa jest montowana do dolnej poziomej części ramy wkrętami 4 x 45 mm co najmniej dwoma wtrętami lub w odległości max co 1000 mm. Wkręty skrajne w odległości 100mm od naroża. Dokładność mocowania ± 100 mm.
Frezowanie i montaż słupków, poprzeczek
Frezowanie otworów pod nawiewniki
Montaż okuć
Szklenie
Proces szklenia składa się z czterech podstawowych czynności:
1. Założenie mostków szklarskich.
2. Umieszczenie szyby we wrębie szybowym
3. Dobór odpowiednich klocków szklarskich - wykonanie przekoszenia skrzydła
4. Montaż listew…
….
Cięcie wzmocnień stalowych
Cięcie listwy podparapetowej Listwa podparapetowa jest przycinana zgodnie z dokumentacją produkcyjną z dokładnością ± 10 mm. Do listwy podparapetowej PPV-110-058/001 należy przykleić uszczelką piankową.
Czynności kontrolne
Operator piły jest zobowiązany do sprawdzenia prostoliniowości każdej dostarczonej paczki kształtowników stalowych oraz stan powierzchni cynkowej (bez…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz