Podstawowy podział na poziomy wytwarzania - wykład

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 602
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Podstawowy podział na poziomy wytwarzania - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Podstawowy podział na poziomy wytwarzania i ich cechy charakterystyczne.
I poziom wytwarzania - POZYSKIWANIE I WSTĘPNA PRZERÓBKA SUROWCÓW
wstępna obróbka surowcowa, np. rozdrabniania, oczyszczania, sortowanie, wzbogacanie, itp. wstępne przetwarzanie, np. zabiegi agrotechniczne,
II poziom wytwarzania - WYTWARZANIE MATERIAŁÓW I PÓŁWYROBÓW
Produkcja materiałów i półwyrobów. Produkcja tych przedsiębiorstw jest bazą funkcjonowania wytwarzania na poziomie III i IV we wszystkich gałęziach produkcji. W ramach tego poziomu rozwija się inżynieria materiałowa, która obejmuje całokształt działań mających na celu wytworzenie materiału posiadającego określone, pożądane cechy uwarunkowane przez: konstrukcję i właściwości użytkowe wyrobów finalnych, wymogi bezpieczeństwa użytkowników tych wyrobów, wymogi ochrony środowiska, wymogi wynikające z procesu technologicznego u producenta wyrobu finalnego, wymogi dyktowane przez konkurencyjność naukową wyrobu.
III poziom wytwarzania - WYTWARZANIE WYROBÓW PROSTYCH I ELEMENTÓW
Produkcja wyrobów prostych oraz elementów i podzespołów złożonych wyrobów finalnych. Wyroby te w znacznej części, w niektórych przypadkach w całości, przeznaczone są na ten rynek.
IV poziom wytwarzania - WYTWARZANIE WYROBÓW ZŁOŻONYCH
Wyroby są przeznaczone przede wszystkim na rynek konsumpcyjny, ale czasami są też dobrem inwestycyjnym (np. obrabiarki). Cechą charakterystyczną przedsiębiorstw tego poziomu jest znaczny, a czasami niemal całkowity udział montażu w technikach wytwórczych. Duży jest udział firm kooperujących.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz