Operacyjne sterowanie wytwarzaniem-pytania i odpowiedzi

Nasza ocena:

3
Pobrań: 56
Wyświetleń: 1071
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Operacyjne sterowanie wytwarzaniem-pytania i odpowiedzi - strona 1 Operacyjne sterowanie wytwarzaniem-pytania i odpowiedzi - strona 2

Fragment notatki:

OSW pytania 1. Co to są klucze w PreActor, do czego służy, czym się różni od poziomu (czy jakoś tak podobne pytanie w kilku wersjach)
Poziom oznacza poziom złożoności produktu, natomiast klucz oznacza kolejny proces na danym poziomie. Ustawiamy go, gdy dwa różne procesy przebiegają jednocześnie. Program automatycznie „chce” aby materiał z operacji nr 10 przepływał na każdą operację o numerze 20 (chociaż są to dwa niezależne procesy). Po przypisaniu kluczy program rozdziela przepływ materiału na dwa procesy. 2. Jak się wprowadza nadgodziny i kiedy się je stosuje
Stosuje się, gdy chcemy skrócić czas produkcji. Aby zastosować naciskamy prawym przyciskiem na daną operację (ma to sens tylko wtedy, gdy zahacza ona o czas wolny, więc rozciąga się na dwa dni) - Dolicz godziny nadliczbowy, by dokończyć operację - Status wybieramy Overtime.
3. Jak skraca się czas produkcji
- zakładkowanie (podział partii transportowej na mniejsze partie (pytanie 6)
- zaplanowanie dwóch lub więcej operacji powstałych po podziale większej operacji do realizacji w tym samym czasie na stanowiskach alternatywnych): w tym celu dzielimy partię produkcyjną, a następnie operację możemy wykonywać na dwóch stanowiskach alternatywnych jednocześnie
- doliczanie nadgodzin
4. Co to jest czas jednostkowy i czas przygotowawczy, gdzie się go ustawia + jak czas jednostkowy na jedna sztukę zmienić na jedna partie
tj-operating time per item, tpz-setup time. Ustawienie:maintain database-products-setup and operating time (jak chcem na sztuke to musimy zaznaczyć w proces time type:time per item. A jak chcemy na jedną partie to w proces time type:time per batch)
5. Co to jest Shift calendar menu i jak się go edytuje
Służy do definiowania wzorca pracy danego dnia: zmian, przerw. Wzorzec może być różny w zależności od dnia tygodnia lub przekopiowany na jednakowy. (Instrukcja 1 str. 8-13)
6. Co to jest zakładkowanie
Jest to podział partii transportowej na mniejsze partie. Jak zakładkować jest w instrukcji 2 str. 3. W skrócie: wchodzimy w zlecenie produkcyjne (kliknąć dwa razy w oknie Operacje)- Operation Times - Batching Method wybrać Transfer i określić liczność partii - po wyjściu z okna zaznaczyć Repair Schedule.
7. Do czego służy program ProActor
8. W jaki sposób porównuje się harmonogramy
Wczytując je w Order trace chart. Instrukcja 6 str. 8-9.
9. Jak się grupuje maszyny, co to są grupy alternatywne, do czego służą?
Do czego służy Resources Groups i pokazać gdzie się to włącza?
Wchodzimy w to z menu głównego. Służy do grupowania maszyn, w efekcie czego możemy ustalić grupy zasobów alternatywnych, np. tokarka tradycyjna, gdy tokarka NC jest zajęta. (instrukcja 1 str. 4-7) (Na oba te pytania można podobnie odpowiedzieć.) ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz