Ochrona środowiska w fazie przed przystąpieniem do realizacji inwestycji

Nasza ocena:

3
Pobrań: 63
Wyświetleń: 560
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Ochrona środowiska w fazie przed przystąpieniem do realizacji inwestycji - strona 1 Ochrona środowiska w fazie przed przystąpieniem do realizacji inwestycji - strona 2

Fragment notatki:

OCHRONA ŚRODOWISKA W FAZIE PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO REALIZACJI INWESTYCJI
Procedura indywidualnej oceny oddziaływania na środowisko (dotycząca konkretnego przedsięwzięcia) przeprowadzana w ramach procedury wydawania określonych decyzji administracyjnych: •Podstawowa - poprzedzająca wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (dla planowanych przedsięwzięć: a) mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko; b) mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, jeżeli obowiązek przeprowadzenia OOŚ został stwierdzony, w drodze postanowienia, przez właściwy organ •Uzupełniająca - w ramach postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego, decyzji o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych oraz decyzji o pozwoleniu na zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części i in. •„Naturowa” - w ramach decyzji wymaganej przed rozpoczęciem realizacji przedsięwzięcia, innego niż przedsięwzięcie mogące znacząco oddziaływać na środowisko, ale które - w ocenie organu właściwego do wydania tej decyzji - może potencjalnie znacząco oddziaływać na obszar Natura 2000 i które równocześnie nie jest bezpośrednio związane z ochroną obszaru Natura 2000 lub nie wynika z tej ochrony W ramach oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko określa się, analizuje oraz ocenia: 1) bezpośredni i pośredni wpływ danego przedsięwzięcia na: a) środowisko oraz zdrowie i warunki życia ludzi, b) dobra materialne, c) zabytki, d) wzajemne oddziaływanie między elementami, o których mowa w lit. a-c, e) dostępność do złóż kopalin; 2) możliwości oraz sposoby zapobiegania i zmniejszania negatywnego oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko; 3) wymagany zakres monitoringu. W decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wydawanej po przeprowadzeniu oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, właściwy organ (rdoś, GDOŚ, wójt, b., p.m.): 1) określa: a) rodzaj i miejsce realizacji przedsięwzięcia, b) warunki wykorzystywania terenu w fazie realizacji i eksploatacji lub użytkowania przedsięwzięcia, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ochrony cennych wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych i zabytków oraz ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich, c) wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w dokumentacji wymaganej do wydania decyzji, o których mowa w art. 72 ust. 1, w szczególności w projekcie budowlanym, w przypadku decyzji, o których mowa w art. 72 ust. 1 pkt 1, 10, 14 i 18, 2) w przypadku gdy z oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko wynika potrzeba:

(…)

zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu, a także wymaganiami ochrony środowiska, w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach; 2) zgodność projektu zagospodarowania działki lub terenu z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi [w ich ramach również uwzględniono wymogi ochrony środowiska] Dodatkowo art…
… o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu - (wójt, b., p.m.) określa sposoby zagospodarowania i warunki zabudowy terenu w przypadku braku mpzp, wynikające z przepisów odrębnych, a w szczególności w zakresie: •ochrony środowiska i zdrowia ludzi oraz dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej (UPZP) Wymogi dot. decyzji o wzizt wg Poś: •Art. 73 (por. wcześniej) •Art. 74 - nakaz…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz