Neutralizacja odorów na drodze chemicznej destrukcji - omówienie

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 826
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Neutralizacja odorów na drodze chemicznej destrukcji - omówienie - strona 1

Fragment notatki:

Neutralizacja odorów na drodze chemicznej destrukcji ich cząsteczek
Neutralizatory te (technologia WESTRAND) eliminują ponad 400 substancji zapachowych. Produkt ten można rozpylać w powietrzu, spalinach, w kominie i układach wentylacyjnych, w magazynach i halach, dodawać do ścieków, używać w środkach myjących czy posypywać na wybranych powierzchniach.
Efekt neutralizacji jest natychmiastowy. Niektóre produkty mają działanie bakterioststyczne, hamujące wzrost bakterii, tym samym ograniczając produkcję i emisję gazów powstałych w wyniku metabolizmu komórkowego. Dodatkowo pewna ich grupa ma pochodzenie naturalne i może być stosowana przy produkcji żywności. Produkt oparty na bazie neutralnych i syntetycznych olejów ulega biodegradacji.
Molekuły reagują z grupami związków odpowiedzialnych za odory i powstają nowe, nietoksyczne kompleksy chemiczne wolne od zapachów. Nie jest to więc maskowanie, ani emulgowanie zapachów innymi środkami chemicznymi. W wyniku reakcji chemicznych, neutralizowane są wszystkie składniki bukietu zapachowego, a nie tylko wybrane składniki. Powstają nowe nieaktywne zapachowo cząsteczki.
Metoda ta znakomicie zastępuje popularne dotąd metody pochłaniania, maskowania, zobojętniania śluzówki nosa, czy kompensacji zapachów.
Środki neutralizujące mogą być użyte: na otwartej przestrzeni w pomieszczeniach (hale, magazyny) w systemach odprowadzających powietrze lub spaliny (kominy, rury wentylacyjne, itp.) Zalety: imponująca skuteczność i duża szybkość działania łatwość instalacji w każdych warunkach i niskie nakłady inwestycyjne znacząca redukcja toksycznych i uciążliwych odorów: NH3 o 80%, H2S o 70-80%, SO2 o 80%... obniżenie zawartości H2S w kominach ogranicza kosztowne remonty i naprawy kominów ochrona zdrowia i poprawa samopoczucia pracowników kompleksowa eliminacja nieprzyjemnych zapachów nie wymaga pozwoleń budowlanych technologia ta jest bardzo wydajna i oszczędna w porównaniu z innymi rozwiązaniami w tej dziedzinie Zastosowanie: kominy przemysłowe systemy wentylacji i kondycjonowania powietrza zakłady chemiczne szerokie spektrum zakładów produkcyjnych i przemysłowych obiekty magazynowe, hurtownie, hale produkcyjne lakiernie
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz