Navy Seals - opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 42
Wyświetleń: 903
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Navy Seals - opracowanie - strona 1 Navy Seals - opracowanie - strona 2 Navy Seals - opracowanie - strona 3

Fragment notatki:

United States Navy Sea, Air and Land (SEAL) ( Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych Morze, Powietrze i Ląd ) [a] - siły specjalne amerykańskiej marynarki. Powierzono im zadania takie jak zagraniczna obrona wewnętrzna, działania bezpośrednie , kontr-terroryzm, zwiad specjalny. Grupę powołał do życia w 1961 roku prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy. Jej celem miała być walka w wojnie wietnamskiej, która wymagała zastosowania w akcji jednostek zdolnych do walki w trudnych warunkach. Navy Seals liczy jedynie około 2,5 tysiąca osób, co sprawia, że jest to najmniejsza operacyjna jednostka Stanów Zjednoczonych. [Jednak najmniejsza w tym przypadku wcale nie znaczy, że najgorsza.] Komandosi marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych stanowią elitę jednostek specjalnych nie tylko w ich rodzimym kraju, ale i na całym świecie. Wszystko, dlatego, że są znakomicie wyszkoleni, wykonują skutecznie i precyzyjnie powierzone zadania, misje. Działają w najtrudniejszych warunkach. Dla nich ląd, morze, powietrze i walka pod wodą, to naturalne środowiska. Korzenie Navy Seal's sięgają II wojny światowej. Prekursorem oddziałów SEAL był "UDT" ( Underwater Demolition Team ), który działał m.in. w czasie II wojny światowej i konfliktu koreańsko-amerykańskiego w latach 1950-53. W czasie wojny w Wietnamie ( 1963-1975 ) Underwater Demolition Teams (UDT) przeszła transformację i zdobyła doświadczenie w walce w trudnych warunkach terenowych. O tym jak byli skuteczni świadczy określenie ich przez Vietcong : "Diabły z zielonymi twarzami". W tym konflikcie zginęło 49 komandosów. Po sukcesach odniesionych przez komandosów w Wietnamie prezydent Kennedy zaakceptował powstanie specjalnej jednostki marynarki działającej na morzu, w powietrzu i na lądzie. Tak powstało Navy Seals. Ze względu na tłumaczenie angielskiego słowa seal , jednostkę tę, w niektórych publikacjach, określa się jako: "Foki" lub "Komando Foki" . Nazwa jednostki nie pochodzi jednak od tych morskich ssaków lecz jest akronimem od United States Navy Se a, A ir and L and Team s. Foki brały również udział m.in w operacjach na Grenadzie, w Panamie, w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej, w Somalii, na Bałkanach, w Afganistanie, w Iraku, a ostatnio także w misjach antypirackich na wodach wokół Rogu Afryki. Najopularniejsze akcje SEALs: 1963-1975 - udział w operacji w Wietnamie. 1983 - udział w operacji na Grenadzie. 1989 - operacja "Just Cause" w Panamie, mająca na celu powstrzymanie Manuela Noriegi przed opuszczeniem kraju. 1990 - udział w operacji "Pustynna Burza". 1993 - udział w operacji "Restore Hope" w Somalii. Dokładnie - udział 4 operatorów SEALS z SEAL TEAM 6 w akcji "Irene" znanej np. z filmu Helikopter w ogniu (w grupie naziemnej płk. McKnight-a). 1997 - zatrzymanie zbrodniarza serbskiego Miroslava Tadica - Bośnia.

(…)

… utworzone już po zamachach z 11 września 2001 roku i ich zadaniem jest ogólne wsparcie w światowej wojnie z terroryzmem. Operują głównie w Afganistanie. Nie wiadomo, dlaczego nie ma SEAL Team 9. Można znaleźć różne hipotezy, począwszy od tej, że była to nieoficjalna nazwa dla grupy wsparcia nazywającej się oficjalnie Naval Special Warfare Support Activities Unit, po taką, że jest to oddział przeznaczony…
… liczył 180 żołnierzy. Oprócz zespołów bojowych w strukturze znajduje się komórka naukowo-badawcza, która opracowuje nowe metody zwalczania terroryzmu, testuje broń i inne wyposażenie oraz dopracowuje taktykę. Komandosi są podzieleni na sześć grup: - czerwona (grupa szturmowa) - złota ( pierwsza grupa szturmowa)
- niebieska (grupa szturmowa) - szara (grupa obsługi transportowej)
- czarna (zwiad…
… do działania w odpowiedniej chwili - w akcji - ta kategoria operuje prowadząc szkolenie za granicą, ubezpiecza placówki dyplomatyczne, prowadzi misje gdy zajdzie taka potrzeba itd.
Grupa szturmowa SEALs Team 6 składa się z: - dowódcy grupy szturmowej - jest to dowódca w randze co najmniej porucznika, wchodzi on do akcji razem z grupą szturmową i dowodzi jej działaniem, przy wejściach do budynków ustawia…
… pomieszczenia, gdyby to nie starczyło breacher może użyć młota który nosi ze sobą, a ponadto jest on odpowiedzialny za maskowanie zespołu (zasłony dymne itp.). Breachers ćwiczą głównie walkę w pomieszczeniach zamkniętych i uczestniczą w kursach Zastosowania Materiałów Wybuchowych i Systemów Uzbrojenia SEALs. - strzelców wyborowych - ich zestawy uzbrojenia są dobierane pod względem zastosowania w akcji…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz