Nauczanie - technika prawda czy fałsz

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 602
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Nauczanie - technika prawda czy fałsz - strona 1

Fragment notatki:

Sobiera_ska. Notatka składa się z 1 strony.
TECHNIKA PRAWDA CZY FAŁSZ? ( klasa II ) Metodę wspierającą czytanie ze zrozumieniem można wykorzystać do zapoznania się z tekstem czytanki. Jest to sposób, aby zaciekawić tekstem i pomóc go lepiej zrozumieć. Nauczyciel prezentuje tekst z podręcznika, przerywając czytanie w zaplanowanym przez siebie miejscu. Następnie proponuje udzielenie dzieciom odpowiedzi na przygotowane pytania dotyczące treści, przy czym dzieci odpowiadają na pytania na podstawie intuicji. Uczniowie mogą pracować indywidualnie, wtedy każdy wypełnia swoją kartę.
TEMAT  Wyraziste czytanie ze zrozumieniem utworu. Ocena postępowania bohaterów Realizacja z wykorzystaniem czytanki Czy gapa?. Wesoła szkoła.Klasa 2, część 2:  Podręcznik, s. 86 - 87, Karty pracy, s. 58 - 59. Materiały Kartki z tabelą do wypełnienia
Przebieg Nauczyciel czyta tekst czytanki do słów: Ela właśnie zaczyna wysuwać się naprzód...
Przed dalszym czytaniem uczniowie określają, czy kolejne zdanie jest prawdziwe czy fałszywe, pisząc P lub F w lewej kolumnie tabeli. Lp.
Odpowiedzi przed czytaniem
Stwierdzenia
Odpowiedź po czytaniu
1.
 
Rysiek wygra zawody. 
 
2.
 
Ela zakończy zawody na I miejscu. 
 
3.
 
Wygra Basia. 
   4.
 
Rysiek się przewróci. 
  5.
 
Rysiek zachowa się jak gapa. 
 
Następnie uczniowie samodzielnie czytają czytankę i wyszukują odpowiedzi na zadane pytania, nanoszą swoje odpowiedzi zgodnie z uzyskanymi wiadomościami z tekstu. Potem porównujemy swoje odpowiedzi przed i po czytaniu. Ciekawym elementem tej pracy jest to, że ważne są odpowiedzi udzielone i zapisane w prawej kolumnie. Można było więc pomylić się wcześniej, a  poprawną odpowiedź znaleźć po czytaniu. Ostatnie pytanie i uzyskana odpowiedź może być przyczynkiem do dyskusji i oceny postępowania.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz