Nauczanie - technika obcy przybysz

Nasza ocena:

3
Pobrań: 35
Wyświetleń: 721
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Nauczanie - technika obcy przybysz - strona 1 Nauczanie - technika obcy przybysz - strona 2

Fragment notatki:

Sobiera_ska. Notatka składa się z 2 stron.
TECHNIKA OBCY PRZYBYSZ (5 - 9 lat) Dzięki tej metodzie można zbierać informacje na temat mocnych i słabych stron określonego zjawiska. Ponadto można rozpoznawać różne problemy i potrzeby. Na wstępie zastosowano wizualizację.
TEMAT Udoskonalamy naszą salę Materiały Arkusz dużego papieru
Kartki samoprzylepne w dwóch kolorach
Pisaki, kredki
Przebieg Zachęcenie dzieci do uważnego słuchania opowiadania, stymulującego je do pobudzenia wyobraźni, wczucia się w przedstawioną sytuację  Wyobraź sobie, że… w  naszej  sali  zjawia się nieznany, obcy przybysz, np. z innego, obcego kraju lub z kosmosu, aby zdobyć informacje na temat miejsca, w którym przebywamy, uczymy się i bawimy. Obcy przybysz jest bardzo ciekawy, spostrzegawczy. Jest u nas już dość długo i zagląda niemalże w każdy zakątek naszej sali. Rozdanie każdemu dziecku po kilka kartek samoprzylepnych w dwóch kolorach. Zadaniem dzieci będzie wpisanie na kartkach jednego koloru odpowiedzi na pytanie: Co -  Twoim zdaniem - spodoba się obcemu przybyszowi w naszej sali? oraz na kartkach innego koloru: Co - Twoim zdaniem - nie będzie się podobało obcemu przybyszowi w naszej sali? Dzieci umieszczają swoje odpowiedzi  na przygotowanej wcześniej planszy: Uwagi i sugestie Zebrane słabe i mocne strony powinny stanowić punkt wyjścia do dalszych zajęć, np. warto zastanowić się, co zrobić ze słabymi stronami i metodą burzy mózgów poszukać rozwiązań w sprawie udoskonalenia sali.
Technika „obcy przybysz” pozwala zebrać potrzebne dane na dowolny temat.
W przypadku dzieci młodszych, jeszcze niepiszących, nauczyciel może zapisywać  wypowiedzi ustne bezpośrednio na plakacie (bez użycia kartek) lub może posłużyć się  dziecięcymi ilustracjami.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz